Vytautas Daraškevičius: Alytus kaip sentimentas

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

Vytautas Daraškevičius. Alytus kaip sentimentas. 1962

Alytuje, J.Kunčino viešojoje bibliotekoje atidaroma Vytauto Daraškevičiaus fotoparoda ,,Alytus kaip sentimentas”. Pristatymas spalio 20d. 17 val.

Visa mano vaikystė ir ankstyvoji jaunystė prabėgo Alytuje.Tad su juo susiję daugelis malonių prisiminimų ir sentimentų. Gyvenome Žemaitės gatvėje miesto pakraštyje visai greta miško, netoli Nemuno ir Pylimo. Lankiau Alytaus antrąja, o vėliau pirmąją vidurines mokyklas. Baigus septynias klases, tėtis padovanojo man fotoaparatą SMENA. Mane supažindino su fotografavimo pradmenimis ir davė pirmuosius patarimus  žymiausias tuo metu Alytaus fotografas Vytautas Stanionis (vyresnysis). Iš pradžių fotografavau temas, susijusias su klasės draugais.(ekskursijas, talkas kolūkyje ir panašias). Alytaus rajoniniame laikraštyje „Komunistinis rytojus“ 1963metų rudenį buvo atspausdinta pirmoji mano viešai rodyta nuotrauka –linų rovimo talkos momentas. Vieną kitą savo mokyklinio laikotarpio nuotrauką panaudojau ir šioje parodoje. Buvusiems mokyklos draugams , manau, bus smagu prisiminti save jaunystėje.

Baigęs mokyklą, išvykau iš Alytaus į studijas Kaune, bet periodiškai vis grįždavau aplankyti tėvus. Kartu būdavo progų ir pafotografuoti čia. Simboliška, kad Alytuje surengiau ir savo pirmąją personalinę fotografijos parodą „Šventiškoje užmarštyje“,o ją sudaryti padėjo mano pirmojo fotografijos mokytojo sūnus Vytautas Stanionis (jaunesnysis)

Medžiagos, susijusios su Alytumi , turiu gana daug. Bet dėl ribotų biudžeto ir eksponavimo erdvės parodai parinkau daugiausia senesnius kadrus, – sako autorius.

Vytautas Daraškevičius. Alytus kaip sentimentas. 1962

Vytautas Daraškevičius. Alytus kaip sentimentas. 1963

Vytautas Daraškevičius. Alytus kaip sentimentas. 1973

Vytautas Daraškevičius. Alytus kaip sentimentas. 1981

 

Panašūs straipsniai

Aleksandras Ostašenkovas: Neįvardytas laikas

  2024 m. vasario 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo paroda „Neįvardyto laiko