Siurealizmo atspindžiai. 27-osios  „Paris Photo“ svečias Jimas Jarmuschas

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

Siurrealizmo 100-mečio proga tarptautinė fotografijos mugė „Paris Photo“ pakvietė kino kūrėją ir daugiadisciplinį menininką Jimą Jarmuschą kuruoti asmeninę parodoje esančių meno kūrinių atranką, kuri vyks Grand Palais 2024 m. lapkričio 7–10 d. Menininkas taip pat dalyvaus parodoje ,,Atviras pokalbis”.

Filmas „Sugrįžimas į priežastį“ apjungia keturis neseniai restauruotus Man Ray filmus, kuriems Jimas Jarmuschas su savo grupe SQÜRL sukūrė originalią muziką. Mugės metu jis bus rodomas dviejuose Paryžiaus teatruose. Viešas  filmų demonstravimas numatytas lapkričio 13 d.

-Siurrealizmas, turintis didelę įtaką Jimui Jarmuschui, šiemet švenčia savo šimtmetį todėl mugėje  jo kuruotoje mugės atrankoje skiriams daug erdvės. Tai skatina dialogą tarp kino, muzikos ir vizualiojo meno,- teigia Florence Bourgeois, mugės Paris Photo” direktorė.

Jimas Jarmuschas – gimęs Akrone, Ohajo valstijoje(JAV), gyvena ir dirba Niujorke. Jis yra filmų kūrėjas, rašytojas, muzikantas ir menininkas. Jo sukurtų filmų sąrašas ilgas:  „Nuolatinės atostogos“ (1980), „Svetimas už rojų“ (1984), „Nuleisti pagal įstatymą“ (1986), „Paslaptingas traukinys“ (1989), „Naktis žemėje“ (1991), „Negyvas žmogus“ (1995), „Arklio metai“ (1997), „Šuo vaiduoklis: Samurajų kelias (1999), „Kava ir cigaretės“ (2003), „Sulaužytos gėlės“ (2005), Kontrolės ribos (2009), „Gyvi liko tik meilužiai (2013), „Patersonas (2016), „Gimme Danger“ (2016) ), „Mirusieji nemiršta (2019,  „Priekaba. Naktis“. (2002). Jimo Jarmuscho kūryba glaudžiai susijusi su fotografija, tai padarė didelę įtaką ir jo filmams. Jis buvo artimas Roberto Franko draugas ir gerbėjas, kurio 100-asis gimtadienis šiemet bus švenčiamas mugėje.  Be savo kino kūrybos, Jimas Jarmuschas taip pat yra praktikuojantis vizualinis menininkas. Daug metų jis fotografavo ir yra sukūręs šimtus koliažų iš laikraštinio popieriaus.Jo koliažinis darbas yra surinktas knygoje „Some Collages“ (Anthology Editions, 2021). Savo koliažinius darbus jis eksponavo Niujorke James Fuentes galerijoje 2021 m., Les Rencontres d’Arles 2023 m., o kitais metais surengs parodą su James Fuentes galerija Los Andžele.Return to Reason – 4 Man Ray filmai su originalia muzika pateikė SQÜRL.Lygiagrečiai Jimas Jarmuschas ir toliau tęsia savo muzikinę veiklą su savo avangardine post-roko grupe kartu su Carteriu Loganu kaip SQÜRL, su kuriuo jis pagerbia Man Ray. „Return to Reason“ rodo visus keturis Man Ray filmus, kartu su SQÜRL muzika. Filmo peržiūra vyks Paryžiuje per „Paris Photo“.„Le Retour à la raison“ yra pirmasis trumpametražis filmas, kurį režisavo Manas Ray’us.Šis filmas 1923 m. tyrinėjo kino terpę kaip savo tapybos ir fotografijos darbų tęsinį. Po šimtmečio, 2023 m., SQÜRL sukūrė pusiau improvizuotą muziką keturiems Man Ray šedevrams: Le retour à la raison (1923), Emak-Bakia (1926), L’étoile de mer (1928) ir Les mystères du château du. Dé (1929).Filmą prodiusavo Womanray, įsipareigojusi vykdyti šį meninį projektą, prižiūrėjo keturių filmų restauravimo ir išsaugojimo darbus.

Man Ray .(Paris photo 2024)

Panašūs straipsniai