Remigijaus Treigio ir Algimanto Kunčiaus paroda „Vilnius – du miestai“ Tokijuje

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti
Lapkričio 28 d. – gruodžio 3 d. „Hillside Terrace“ galerijoje Daikanyama rajone, Tokijuje (Japonija) vyksta dviejų Lietuvos fotografų – Remigijaus Treigio ir Algimanto Kunčiaus darbų paroda „Vilnius – du miestai“.

2023 m. Vilnius švenčia 700 metų jubiliejų. Paroda, skirta šiam minėjimui, sumanyta kaip asmeninio miesto patyrimo trajektorijas žyminti kelionė. Kelionė, išsitęsianti laike ir pristatanti autorinio žvilgsnio pastebėtas miesto būsenas.

Parodoje pristatomi du žymūs lietuvių fotografai, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai – Algimantas Kunčius ir Remigijus Treigys. Algimanto Kunčiaus darbuose Vilnius užfiksuotas praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje, o Remigijus Treigys miestą fiksuoja praėjus 50 metų. Abiejų autorių darbus vienija atidus ir lėtas miesto stebėjimas. Fragmentiškas detalių ir mažų miesto elementų fiksavimas. Abu menininkai atsisako reprezentacinio miesto vaizdų, ieškodami intymaus ir betarpiško santykio su supančia aplinka. Kita vertus, vizualiai fotografijos atskleidžia labai individualius ir savitus miesto pažinimo ir įvaizdinimo modelius. Algimanto Kunčiaus fotografijose – miestas, menantis savo praeitį ir parodantis atminties trapumą. Remigijaus Treigio fotografijų lakštuose miesto elementai įkomponuoti monumentalioje apibendrinančioje tamsoje. Tad parodoje susitinka du miestai, galbūt net ir tos pačios gatvės ar namų fasadai, bet pamatyti ir užkoduoti skirtingų menininkų.

 

Parodos kuratorius Gytis Skudžinskas.Parodą rengia: LR ambasada Japonijoje ir kultūros atašė Gabija Čepulionytė, Lietuvos kultūros institutas ir Lietuvos fotomenininkų sąjunga.

Panašūs straipsniai

Aleksandras Ostašenkovas: Neįvardytas laikas

  2024 m. vasario 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo paroda „Neįvardyto laiko