Pauliaus Petraičio paroda „Enjoy the Now“

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
El.paštas
Share on print
Spausdinti

 

„Prospekto“ galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) lapkričio 18 d. 17.00 val. atidaroma Pauliaus Petraičio paroda „Enjoy the Now“.

Ši serija gimė stebint Lietuvos spaudą, kurioje vaizduojami migrantai, atvykstantys iš Baltarusijos. Srautas labai padidėjo 2021 m. birželį (35 kartus palyginti su praėjusiais metais), kai šią veiklą pradėjo koordinuoti Baltarusijos valdžia, iššaukdama tokius apibūdinimus kaip „hibridinis karas“. Šiuo projektu autorius siekia atkreipti dėmesį į tai, kaip reprezentuojami migrantai – dažniausiai abstrakčiai, anonimiškai, atmetant žmogiškumą, kai veidai didinant „išpikseliuojami“ tiek, kad forma tampa neatpažįstama.

Fotografijos įdomios tuo, kad jos lyg ir vietos dokumentas, galima sakyti, atsitiktinai padarytos, iš dalies atrodančios kaip nusikaltimo vietos iliustracijos, kurias užfiksavo nežinomas autorius. Vietovėse, fotografuotose per pačius vasaros karščius, staiga atsiskleidžia Lietuvos sodri gamta ir laukai pačiame žydėjime.

Parodoje bus eksponuojami koliažai, atskleidžiantys dvejopą vaizdinę medžiagą: tai „pikseliuoti“ migrantų veidai iš fotografijų, darytų sienos apsaugos tarnautojų, ir tos pačios viso dydžio fotografijos, kuriose vaizdas sudėliotas taip, kad pačių migrantų matyti neįmanoma. Tai lyg situacijos refleksija, bandant empatiškai prieiti prie migranto arčiau arba atsitraukti per saugų atstumą, kai nė vienu atveju negalima iš esmės jo dorai įžiūrėti.

Šį projektą, be koliažų, sudaro lokacijų fotografijos iš buvusių migrantų stovyklaviečių pasienyje su Baltarusija, objektai, sugeneruotos fotografijos bei tekstai.

xxx

Paulius Petraitis (g. 1985) yra menininkas, teoretikas ir nepriklausomas kuratorius, gyvenantis ir kuriantis Vilniuje. Remdamasis įvairialype menine praktika jis nagrinėja vaizdų kūrimą platesniuose socialiniuose ir kultūriniuose kontekstuose. Daugelyje darbų tyrinėjama technologijos įtaka įprasminant vaizdą ir parodoma, kaip fotografija funkcionuoja įtinklintoje erdvėje.

Paroda veiks iki gruodžio 17 d.

Lietuvos fotomenininkų sąjungos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Paulius Petraitis. „Enjoy the Now“

Panašūs straipsniai

Formos ir prasmės paieškos

Marijampolės kultūros centre veikia   fotoparoda   ,,Formos ir prasmės paieškos“  skirta miesto dienos.  Parodoje    dalyvauja   grupė fotografų  savo veiklą pradėję ir dauguma tęsiantys