Nacionalinė kultūros ir meno premija, LFS premijos, J. Dovydėno stipendija

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti
Gruodžio 11 d. Kultūros ministerijoje paskelbti 2023 metų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai. Premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius 7 metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą. Šiais metais premija pagerbta pirma moteris fotografė – Violeta Bubelytė. Fotomenininkei premija skirta už drasą ir autoironiją fotografiniuose monospektakliuose.

Gruodžio 5 d. Vilniaus rotušėje įteikti meno kūrėjų apdovanojimai. Lietuvos fotomenininkų sąjunga tradiciškai įteikė dvi Sąjungos premijas (skirtas menininkams ir kuratoriams) ir Skirmanto Valiulio premiją (skirtą kritikams bei teoretikams). Skirmanto Valiulio premiją šiais metais pelnė menotyrininkė Danguolė Ruškienė – už aktyvų kūrybinį ir tiriamąjį darbą fotografijos srityje ir pajūrio autorių kūrybos sklaidą leidžiant knygas bei organizuojant parodas. LFS premijas pelnė Adam Mazur ir Stasys Povilaitis. Adam Mazur apdovanotas už parodos „Lietuva. Du fotografijos šimtmečiai” kuravimą ir katalogo sudarymą, Stasys Povilaitis – už aktyvų kūrybinį darbą ir parodų organizavimą bei fotografinį entuziazmą.

2019 m. įsteigtos Jono Dovydėno stipendijos tikslas – skatinti profesionalius fotografus, dirbančius dokumentinės fotografijos srityje. Iš šiemet pateiktų paraiškų Lietuvos fotomenininkų sąjungos valdyba kartu su J. Dovydėnu atrinko vieną finalistą – Marių Abramavičių-Neboisia, kuriam ir bus skiriama Jono Dovydėno vardo stipendija. Komisijos vertinimo kriterijus sudarė projekto profesionalumas, aktualumas bei šiuolaikinis požiūris į socialinę aplinką.

Panašūs straipsniai

Aleksandras Ostašenkovas: Neįvardytas laikas

  2024 m. vasario 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo paroda „Neįvardyto laiko