Mindaugo Kavaliausko fotoparoda ,,A-taškas”

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

Prospekto galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) gruodžio 21 – sausio 28 d. veiks Mindaugo Kavaliausko personalinė fotografijų paroda „A-taškas“.

Parodos pristatymas ir susitikimas su autoriumi įvyko gruodžio 21 d. (trečiadienį) 17.00–19.00 val.

 

Mindaugas Kavaliauskas šiandien yra mūsų fotografijos legenda, iš jaunojo fotografo tapo jau, galima sakyti,  viduriniosios kartos menininku. Jis yra patyręs meno kuratorius, įkūręs  ir daugelį metų organizuojantis  tarptautinį  fotografijos festivalį  ,,Kaunas photodays“, kuriame  pristatomi   inovatyvūs  įvairių šalių autoriai.

Į naujų kūrėjų paieškas Kaunan sukviečiami   daugelio meno institucijų kuratoriai. Savo ilgamete veikla jis įnešė  vakarietiškų vėjų  ir į lietuviškosios fotografijos  sampratą. Kalbant apie šią  fotoparodą  Ir visgi turime konstatuoti šiandieninę kultūros  situaciją ir krizę, mūsų žiūrovų įpročius jau pasibaigus COVID 19  pandemijai. Į žinomo menininko parodos atidarymą, kurios  ekspozicija puikiai, šiuolaikiškai  parengta (ačiū Fotomeno sąjungos personalui ir pirmininkui G. Skudžinskui), atėjo tik  10-12 žmonių. Tarp jų buvo ir LR kultūros viceministras. Parodų  atidarymų lankymai  dabar   yra neskaitlingi, gal pavargome nuo renginių, ar patekome į  kompiuterių ir You Tube nelaisvę.

Autorius, bendraudamas  su atėjusiais  žiūrovais ir gerbėjais,   papasakojo apie  parodos idėją , fotografijas, aiškindamas,  kuris darbas jam labiau pavyko, o kuris  mažiau…

Nesutelkiant dėmesio į  vieną darbelį, šią parodą  ,,A- taškas“ galbūt reikėtų  suvokti  kaip vieną  vientisą pasakojimą : KELIONĖ. Nusprendę keliauti, ar priversti  iškeliauti  mes kažką paliekame,  ir nežinia ko tikimės: ar bus  tau galas, ar  surasi naują laimę? O gal  teks vėl sugrįžti  ir  vėl gyventi kasdienybės rutinoje… Tą būseną  yra  aprašęs ne vienas rašytojas tarp jų Ivanas  Buninas, Džekas Keruakas… Ir Mindaugas Kavaliauskas  savo pasakojimu kalba apie tai.

Mindaugas Kavaliauskas bendrauja su žiūrovais ,,Prospekto galerijoje” Vilniuje. V. Juraičio nuotr.

 

2015 m. pradėtas ciklas „A Taškas“ yra antroji Mindaugo Kavaliausko „travel’AIR“ projekto, tyrinėjančio žmogiškąjį civilinės aviacijos veidą, dalis.

 

Žavėtis aviacija pradėta tada, kai į orą pakilo pirmosios skraidymo mašinos. Daugelis vaikų, gimusių XX a. II pusėje, dar prisimena, kai savaitgaliais tėvai juos veždavosi į oro uosto apylinkes stebėti lėktuvų. Šiandien lėktuvų stebėjimas yra kur kas kompleksiškesnis reiškinys, kurį lydi daugybė „kur?“, „kodėl?“, „kada?“, „kas?“, „kaip?“ ir „oho“.

Kai kuriuose „A-taškų“ oro uostuose įrengtos specialios lėktuvų stebėjimo zonos, pastatytos platformos. Šiose vietose aviacijos entuziastams leidžiama priartėti prie lėktuvų, kad jie galėtų pamatyti kabinose sėdinčius pilotus, išgirsti reaktyvinių variklių ūžesį.

Į „A taškus“ lankytojai ateina fotografuoti, žymėtis lėktuvų registracijos numerių. Čia jaudinantis aviacijos vaizdas ir garsai dera su sportine veikla, užkandžiavimu, vaikų edukacija, romantiškais susitikimais ar netgi terapija. Vieni žmonės į šias vietas atvyksta atsisveikinti su artimaisiais ir stebėti, kaip jų lėktuvai pakyla, o kitiems lėktuvų judėjimas – tai būdas įveikti namų ilgesį. Prisiekusiam skrydžių stebėtojui apsilankymas kiekvieno pakeleivingo oro uosto „A taške“ gali prilygti piligrimystei.

Ciklo „A-taškas“ fotografijos buvo kuriamos Oklando (Naujoji Zelandija), Singapūro, Šv. Martyno salos, Stambulo, Vilniaus, Rygos, Varšuvos, Berlyno, Kopenhagos, Frankfurto, Londono, Paryžiaus, Tulūzos, Barselonos, Lisabonos, Ciuricho, Atlantos, Hjustono, Los Andželo, San Francisko, Sietlo, Vašingtono ir kitų miestų oro uostuose ar aplink juos.

Prospekto galerijos darbo laikas:

II-V 12.00-18.00

VI 12.00-16.00

Panašūs straipsniai

Aleksandras Ostašenkovas: Neįvardytas laikas

  2024 m. vasario 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo paroda „Neįvardyto laiko