Keleiviams iš Maskvos – tikrieji Rusijos karo prieš Ukrainą vaizdai

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

Vilniaus geležinkelio stoties perone, kuriame sustoja tranzitiniai traukiniai, vykstantys iš Maskvos į Kaliningrado sritį ir atgal, atidaryta Rusijos karo prieš Ukrainą fotografijų paroda. Tuo siekiama atkreipti Rusijos piliečių dėmesį į Rusijos valdžios karą prieš Ukrainą ir paskatinti nelikti abejingais.Šios parodos idėjos autorius kino režisierius Evaldui Kubiliu.,

rengėjai „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) kartu Lietuvos spaudos fotografų klubu.

„Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) kartu Lietuvos spaudos fotografų klubu iš viso atrinko 24 fotografijas, kuriose atsispindi karo realybė. Nuotraukos iškabintos tokiame aukštyje, kad jas galėtų pamatyti tranzitinio traukinio, vykstančio iš Maskvos į Kaliningrado sritį ir atgal, keleiviai.

„Šia paroda siekiame skleisti žinią apie Rusijos valdžios vykdomą karą. Atrinkome vaizdus, kurie emociškai perteikia žiaurią realybę, su kuria šiuo metu susiduria Ukrainos žmonės. Šia ekspozicija norime kuo plačiau skleisti žinutę, kad laisvoje šalyje nuo realybės pabėgti neįmanoma. Norime padėkoti tiek kolegoms Mila Teshaieva (milateshaieva.com), Maxim Dondyuk (maximdondyuk.com) ir Evgeniy Maloletka (evgenymaloletka.com) atsiuntusiems nuotraukų iš karščiausių taškų – Kyjivo ir Mariupolio“, tiek kino režisieriui Evaldui Kubiliui už šios parodos idėją, – sako Jonas Staselis, Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas.

Ankstesniais metais festivalyje „Vilniaus fotografijos ratas“ Maxim Dondyuk ir Evgeniy Maloletka fotografijų serijos pasakojo apie Maidano įvykius ir pirmosios agresijos į Donbasą pasekmes Ukrainos žmonėms.

„Matome didelę prasmę išnaudoti LTG erdves jose įrengiant parodą, atspindinčią Rusijos valdžios karo prieš Ukrainą vaizdus. Dėkojame prie šios iniciatyvos noriai ir neatlygintinai prisidėjusiems partneriams – spaudos fotografams. Ukrainai sunkia kaina šiuo metu kovojant už laisvę reikalinga visų mūsų parama, o ši paroda – simbolinė jos dalis“, –sako Egidijus Lazauskas, LTG generalinis direktorius.

Tranzitiniai traukiniai iš Maskvos į Kaliningrado sritį ir atgal kursuoja kiekvieną dieną. Taip pat kursuoja tranzitiniai traukiniai iš Adlerio bei Sankt Peterburgo į Kaliningrado sritį ir atgal.

Vilniaus geležinkelio stotyje šiuos traukinius planuojama kaskart pristabdyti, kad keleiviai galėtų pamatyti nuotraukų parodą. Per mėnesį Kaliningrado link ir atgal kartu sudėjus pravažiuoja vidutiniškai 100 tranzitinių traukinių.

 

Spaudos fotografų klubo inf.

 

Panašūs straipsniai

Aleksandras Ostašenkovas: Neįvardytas laikas

  2024 m. vasario 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo paroda „Neįvardyto laiko