Jurijaus Rupino autobiografijos „Fotografo dienoraštis“ pristatymas

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

(MOKSOP, Charkivas, Ukraina).

Jurijus Rupinas (1946–2008) – fotografas, grupės „Vremya“ (Laikas) narys, kuris aštuntojo dešimtmečio pradžioje padėjo pamatus Charkivo fotografijos mokyklai. Kai fotografija TSRS buvo suvokiama tik kaip mėgėjų eksperimentų ar profesionalios žurnalistikos dalis, Rupinas ir jo kolegos bandė įtvirtinti jos kaip meninės praktikos statusą. Fotografas, rašytojas ir galerininkas Rupinas labai prisidėjo formuojant ryšius su Baltijos šalių ir Rytų Europos autoriais, kurie siekė pralaužti informacinės ir kūrybinės izoliacijos sieną. Jo energija ir verslumo dvasia nuolat kurstė vietos bendruomenę. 1989 metais fotografas su šeima persikėlė į Vilnių, kur 2000-ųjų pabaigoje parašė „Fotografo dienoraštį“.

Jurijaus Rupino autobiografinė apysaka „Fotografo dienoraštis“ yra reikšmingas liudijimas, leidžiantis pasinerti į XX a. 7-ojo–8-ojo dešimtmečių fotoklubų judėjimo Tarybų sąjungoje atmosferą bei sužinoti apie Charkivo srities fotoklube vykusius įvykius, jaunų Charkivo autorių maištingus siekius ir svarbiausius ryšius tarp Charkivo ir Lietuvos fotografų bendruomenių.

Knygos pristatymo metu vyks MOKSOP kuratorės Oleksandros Osadcha paskaita apie Jurijaus Rupino meninę praktiką, Charkivo fotografijos mokyklos ištakas.

Oleksandra Osadcha yra meno istorijos mokslų daktarė, mokslininkė ir Charkivo fotografijos mokyklos muziejaus valdybos narė nuo 2018 m. Oleksandra kuruoja parodų projektus Charkive nuo 2008 m. Ji buvo Charkivo valstybinės dizaino ir meno akademijos ir Charkivo valstybinės kultūros akademijos dėstytoja. Šiuo metu ji yra Bibliotheca Hertziana – Makso Planck‘o meno istorijos instituto doktorantė.

Knygos pristatyme dalyvaus Charkivo fotografijos mokyklos muziejaus (MOKSOP) vadovas Sergejus Lebedinskis bei Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus vadovas Darius Vaičekauskas.

Panašūs straipsniai

Aleksandras Ostašenkovas: Neįvardytas laikas

  2024 m. vasario 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo paroda „Neįvardyto laiko