Emilijos Petrauskienės paroda „Sidabro sodas / Tulpės”

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

Spalio 25 d. Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 / Didžioji g. 19, Vilnius) atidaroma personalinė Emilijos Petrauskienės paroda „Sidabro sodas / Tulpės„. Susitikimas su autore vyks lapkričio 4 d. 17.30 val.

Sidabro sodas – tai vaikystės sode akimirkos, įšaldytos sidabre. Viskas prasidėjo nuo minties atkurti vaikystės sodą ir gėlynus. Prisiminimuose šis sodas yra stebuklingas kaip sapnas – pilnas įdomių spalvingų gėlių, tarp kurių žiedų nardo vabzdžiai, kvapnių žolelių, šviesos, žaidžiančios lapuose, paslapties. Didelę savo vaikystės dalį Emilija Petrauskienė sakosi praleidusi tokiame sode. Po senomis obelimis žaisdavo su lėlėmis, pasidarytomis iš nužydėjusių raganių (Clematis) ir flioksų (Phlox) žiedų.

Šis sodas – tai kelionė laiku atgal, kur nebuvo skubos. Kai laiko nematuodavome minučių tikslumu, o vasaros atostogos atrodydavo amžinos. Keliaujant laiku atgal, iš sodo dingo spalvos, liko tik šviesa ir augalų forma, tekstūra.

Projektui autorė rinkosi senovinę šlapio kolodijaus techniką – vaizdą, artimą grafikai ir litografijai. Fotografuoja lėtuoju būdu ir kartu ieško klasikinių, herbariumams būdingų kompozicijų. Tai yra tęstinis projektas, kurio metu kuriamas sodas ne tik sidabre, bet ir už lango, fotografijomis kolekcionuojant ir kataloguojant savo turimus augalus.

Pateikiamos fotografijos yra sidabro atspaudai iš šlapio kolodijaus negatyvų.

Emilija Petrauskienė (g. 1981) baigė medicinos studijas ir dirba šeimos gydytoja. Menas ir vėliau fotografija visuomet buvo domėjimosi sritys greta medicinos studijų ir darbo. Pirminis noro geriau fotografuoti tikslas buvo gražus šeimos albumas, tačiau domėjimasis, ypatingai analogine fotografija, nuvedė gilyn. Šiuo metu fotografuoja bei spausdina fotografijas daugiausia analoginiu būdu. 2017 – 2022 m. „Lens Culture“ rengtuose „Emerging Talent“, „Exposure“, „Black and White photograhy“ konkursuose buvo pastebėti ir įkelti į konkurso galeriją (Editor‘s Choice) keli darbai iš „Sidabrinio sodo“ bei kitų serijų. 2018 m. Sony fotografijos atvirajame konkurse fotografija „Tulpė, balta“ buvo nominuota natiurmorto kategorijoje. 2018 m. Lietuvos fotomeninkų sąjungos organizuotame konkurse „Debiutas“ tapo finalininke. 2019 m., 2022 m. Tarptautiniuose fotografijos apdovanojimuose (IPA) užėmė antrą vietą analoginės neprofesionalios fotografijos subkategorijoje. 2019, 2020 m. RHS (Royal Horticultural Society, JK) fotografijos konkursuose laimėjo sidabro medalius už portfolio.

Paroda veiks iki 2022 m. lapkričio 26 d.

Panašūs straipsniai

Aleksandras Ostašenkovas: Neįvardytas laikas

  2024 m. vasario 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo paroda „Neįvardyto laiko