VYZDYS kalėdinis, žiemos numeris. 22 metai skirta fotografijai

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

 

VYZDYS kalėdinis, žiemos numeris

22 metais skirta fotografijai

Šiame žurnalo numeryje skaitytojai atras naujienų iš tarptautinės mugės Photokina 2016. Tai kasdvimetis pasaulinio mąsto renginys, vykstantis Kelne, Vokietijoje.  Pasakojimas iš fotomugės ir  fotoaparatų aprašymai – naujienos, kurios jau yra mūsų prekystaliuose.Tikėkime, šios naujienos mūsų skubančiame pasaulyje akimirksniu nepasens, galbūt bus užprogramuotos kokiam pusmečiui…

Parduotuvė – ne klubas, bet paratimų čia galima išdirsti ir ne vieną. Pasakojimas apie ,,Fotohobis.lt” partuotuves ir  pardavėjus.

Šiandieninės fotografijos rinkoje šalia išmaniųjų telefonų  tikrais – kokybiškais fotoįrankiais  tebėra  veidrodiniai (DSLR)  ir sisteminiai (CSC) ( su skaitmeniniu vaizdo ieškikliu) fotoaparatai. Pažintiniame straipsnyje  dar kartą  primenama, kuo gi skiriasi  veidrodiniai  nuo sisteminių. Taip pat nagrinėjama jutiklių, sandara,  asmeninio archyvo skaitmeninimo problemos.

 

Gamtos  fotografas Valdas Augustinas  atskleidžia keletą` elementarių gudrybių, kaip  iš arti nuofotografuoti baugščius ir atsargius žvėrelius. Publikacija apie šį fotomeistrą įtikina, kad jam tai sekasi.

Publikacijose apie Aukštaitijos kaimą, Mažosios Lietuvos  Trempų kampelį  galima  atrasti šiokiadienių provincijos bruožų.

Jauni fotografai  Arcana  Femina (Samanta Matuizaitė) ir Matas Laužadis dalijasi mintimis apie grožio ir idėjos priešpriešą, publikuojami ir jų darbai.

Klasikinės ir šiandienos fotografijos sąšaukoje aidu atsiliepia atjaunėjęs Šiaulių fotografijos muziejus, rekonstruotose salėse, rodantis šiuolaikinę fotografiją ir  turtingus istorijos  fondus. Talpinami pasakojimai apie Sūduvos metraštininką Vytautą Žukauską, ilgametį VU žurnalistikos pedagogą Virgilijų Juodakį.

Tai tiek trumpai apie 109 ajį ,,Vyzdžio” žurnalo numerį, talkinantį skaitytojui , padedantį  geriau susigaudyti vandeningoje fotografijos jūroje…

 

,,Vyzdys” inf.

Panašūs straipsniai

Aleksandras Ostašenkovas: Neįvardytas laikas

  2024 m. vasario 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo paroda „Neįvardyto laiko