Virginijus Kinčinaitis. „Misère“

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
El.paštas
Share on print
Spausdinti

Virginijus Kinčinaitis. „Misère“

Misère reiškia apgailėtiną, menką. Tai kažkas nereikšmingo. Kasdienybėje tokių nesvarbių dalykų labai daug. Kadangi jie nesusiję su mūsų gyvenimo tikslais ir poreikiais, mes jų nepastebime. Todėl reikia „iškristi“ iš praktiško daiktų matymo, kad aplinka pasirodytų tokia, kokia yra. Neiškreipta proto praktiškumo. Pastatai ir daiktai atgyja ir pradeda megzti keistus tarpusavio ryšius ir pasakoti negirdėtas istorijas. Savo fotografavimą sieju su stebinčiu vaikščiojimu.

Šios parodos vaizdai susiję su autoriaus klaidžiojimais Šiaulių kiemais, gatvėmis, priemiesčio dykromis, pakelėmis ir pagrioviais. Tai piešiama asmeninė vietos topografika – vientisas žingsnių, vaizdo ir minčių ritmas.

Autorius fotografuoja tik mobiliuoju telefonu. Bet argi tai svarbu, kokią techniką naudoji.Tikslas labai paprastas – pakviesti jus pakeliauti nepraktiško proto maršrutais. – –

– Kadangi esu menotyrininkas, kasdienybės banalybėje matau Renesanso ar postmodernizmo kūrinių atgarsius. Norisi šiuo tolimu prasmių gaudesiu pasidalinti. Nudailinti aplinkos paviršiai slepia skaudų tikrovės absurdą. Siekiu jį išlukštenti fiksuodamas blogai užmaskuotus netobulumo pėdsakus. Taip jam priešinuosi. Tai mano matymo būdas – griūvančios scenografijos stebėjimo būsena, – sako autorius.

APIE AUTORIŲ Virginijus Kinčinaitis (g.1965) menotyrininkas, kuratorius, fotografas. 1999 m. Vilniaus dailės akademijoje įgijo meno istorijos ir teorijos specialybę. Nuolat aktyviai dalyvauja visuomeninėje, ekspertinėje ir taikomojoje menotyrinėje veikloje. Inicijavo ir įgyvendino dešimtis tarptautinių, respublikinių ir Šiaulių miesto kūrybinių-meninių projektų, dalyvavo daugiau nei trisdešimtyje tarptautinių ir respublikinių meninių projektų, parodų ir meninių akcijų. Paskelbė kelis šimtus teorinių, kultūrologinių ir kritinių straipsnių. Išleido tris monografijas: „Interpretacijos: postmodernizmas, vizualinė kultūra, dailė“; „Vizualinės kultūros kon/tekstai“; „Fotoregos pratimai“. Sudarė keletą leidinių. 2016 m. suteikta LR Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Virginijus Kinčinaitis. „Misère“

Virginijus Kinčinaitis. „Misère“

Panašūs straipsniai