Šalies rinkoje pasirodęs objektyvas Sigma 17-50mm F2.8 EX DC OS HSM atkreipė fotografų dėmesį dėl savo universalių savybių. Nenuostabu, tapo darbiniu vestuvių ir ,,videografų” įrankiu. Taip pat tikime, kad jį teigiamai įvertins ir pažengę fotomėgėjai. Kaina įkandama, o galimybių įvairialypio pritaikomumo – apsčiai. Objektyvas gaminamas su Canon, Nikon, Sony, Pentax įtvarais. Todėl jį galima pasirinkti įvairių fotoaparatų savininkams. Įtvarai pagaminti iš metalo.
SIGMA japonų gamintojai garantuoja aukštą vaizdo kokybę, tuo pačiu, sugeba pagaminti produktą už mažesnę kainą. Užtenka pažvelgti į objektyvo technines charakteristikas, kad suprastume, kodėl juo susidomi ir profesionalūs fotografai, ir epizodiški fotografijos mylėtojai , fiksuojantys šeimą, keliones.
Židinio nuotolis : nuo 17 iki 50 mm. Tai įgalina patogiai fotografuoti įvykius ir situacijas iš arti.
Objektyvo lęšių, kurių yra17, išdėstymas į 13 grupių atitinka aukščiausius tokiožidinio nuotolio objektyvų schemas. Lęšių stiklas F Low dispersion pagal charakteristikas nenusileidžia fliuorito stiklui.
Objektyvo šviesios stiprumas F 2,8 suteikia galimybę išgauti ryškius kadrus ir prastesnio apšvietimo sąlygomis, vakare, menkai apšviestose patalpose.
Objektyve yra optinis stabilizatorius, tai taip pat leidžia fotografuoti prastesnio apšvietimo sąlygomis, nenaudojant trikojo, nors ir nepavyktų stabiliai išlaikyti fotoaparatą fotografuojant. Tai vis gerosios savybės siekiant sukurti aukštos kokybės fotografiją. Optinis stabilizatorius leidžia fotografuoti 2-3 padalų ilgesniu išlaikymu. Vadinasi atsiranda daugiau galimybių fotografuoti judesį tamsoje.
Objektyvo lęšių, kurių yra17, išdėstymas į 13 grupių atitinka aukščiausius tokio židinio nuotolio objektyvų schemas. Lęšių stiklas F Low dispersion pagal charakteristikas nenusileidžia fliuorito stiklui.
O kaip veikia automatinis ryškumo nustatymas? Veikia tyliai, tą užtikrina ultragarsinis varikliukas. Veikia palyginti greitai. Reikliems fotografams automatinis ryškumo nustatymas neretai kelia nepasitikėjimo. Ypač fotografuojant prasto apšvietimo sąlygomis, kai negali pasitikėti savo regėjimu, kurį dažnas jau sugadinome dažnai ir ligai dirbdami prie kompiuterio.
Nustatinėti ryškumą rankiniu būdu visada yra gera, kai turi gerą regėjimą, o gar geriau, kai fotografuoji naudodamas trikojį. Tuomet iš objektyvo ,,išspausi” visas geriausias ryškumo savybes. Bet gyvenimas kelia sudėtingesnius reikalavimus. Geras kadras nelaukia. Taigi dažnai tenka pasitikėti objektyvo autofokusavimu.
Kaip fokusuoja šis Sigma 17-50mm objektyvas? Fokusuoja greitai, tai ypač svarbu fiksuojant žmonių bendravimo situacijas, ar fotografuojant judrius ir nepaklusnius gyvūnėlius. O pasiekti gerą ryškumą taip pat reikia įgūdžių sumaniai panaudoti turimo fotoaparato galimybes. Išbandžius objektyvą fotografuojat judantį objektą įsitikinome, kad sekamojo autofokusavimo režimas (Servo-AF) veikia gerai ir greitai.
Kalbant apie portretų fotografavimą taip pat galima paminėti , kad iš dalies šį plačiakampį galima sumaniai panaudoti ir portretams. Patikrinome vadinamąją ,,bokeh” savybę.
Keisdami kintamąjį židinio nuotolį (zumą) pastebėjome, kad žiedo judėjimas iš plačiakampio į portretinį gan trumpas ir standus. Fotografuojant sportą reikėtų prie to priprasti.
Šis objektyvas išties universalus , tinka reportažinei, ir vestuvių fotografijai, peizažams, šeimos fotografijai ir kelionėms.
Kalbant apie portretų fotografavimą taip pat galima paminėti , kad iš dalies šį plačiakampį galima sumaniai panaudoti ir portretams. Patikrinome vadinamąją ,,bokeh” savybę. Ar fotografuojant atvira diafragma F 2,8, foną perteikia neryškų( fotografų žargonu sakant ,,nuplauna”)?.Taip, ,,nuplauna” neblogai.
Objektyvas pažymėtas ženklu DC reiškia, kad yra skirtas nepilno kadro fotoaparatams, turintiems APS- C juktiklius.
Išbandžius objektyvą fotografuojat judantį objektą įsitikinome, kad sekamojo autofokusavimo režimas (Servo-AF) veikia gerai ir greitai.