Robertas Gabrys: Miesto architektūra išsigrynina ryto tyloje

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

Robertas Gabrys

Fotografuodamas Klaipėdą, Robertas Gabrys vadovaujasi savo intuicija, subjektyviomis jausenomis, tačiau improvizuoja gana atsargiai. Vienuose kadruose jis tartum išnyksta, tampa nematomas, visą savo dėmesį koncentruodamas į fiksuojamą objektą. Kituose – akivaizdus jo susidomėjimas detalėmis, nulemiančiomis šmaikštesnio pobūdžio sprendimus.  Fiksuojamas kadras nėra gaudomas, jis išlaukiamas ir subrandinamas. Tokiu būdu konstruojant itin glaudų jo ir miesto kūrybinio akto santykį, teigia menotyrininkė Danguolė Ruškienė.

– Klaipėda. Miestas išsirinko mane dėl to, kad čia gyvenu ir jį jaučiu, čia daug išgyventa, daug patirta – tai meilė ir duoklė šiai vietai. Kad pajausti jūrinio miesto dvasią, rinkausi rudens ir pavasario laiką: kai miestas apsigaubia ūku, kai medžiai beveik be lapų, kai dramatiška šviesa, kai mažiau mašinų. Todėl senamiestis mano fotografijose labiau „be žmonių“, rečiau sutinkamas praeivis, tada miesto architektūra išsigrynina, leidžia save fotografuoti. Realizuojant šį sumanymą, niekur nepaskubėsi, reikia būti tinkamu metu iš anksto numatytoje vietoje, kad žiūrovas pajaustų tai, ką pajautėte Jūs, – sako  fotografas  Robertas Gabrys.

Fotografas save išbandė  įvairiose srityse, skyrė laiką portretui, peizažui, buvo laikas, kai buvo paniręs į makrofotografiją. Dirbo fotostudijoje, fotoreporteriu laikraščiuose, o šiuo metu užsiima reklamine, daiktų ir natiurmortų fotografija.

Robertas Gabrys yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys (1995), Meno kūrėjo statusas suteiktas 2006 m.

Publikaciją parengė V. Juraitis

Robertas Gabrys. Rytas. Klaipėda. 2015

Robertas Gabrys. Pasukamas tiltelis. Klaipėda. 2016

Robertas Gabrys. Tiltų gatvė. Klaipėda. 2016

Robertas Gabrys. Tiltų gatvė 2. Klaipėda. 2017

Robertas Gabrys. Upė. Klaipėda. 2017

Robertas Gabrys. Elingas. Klaipėda. 2021

Robertas Gabrys. Laivas. Klaipėda. 2023

Robertas Gabrys. Biržos tiltas. Klaipėda. 2012

Robertas Gabrys. Karališkoji krantinė. Klaipėda. 2016

Robertas Gabrys. Danės upės vingis. Klaipėda. 2012

Robertas Gabrys. Kaminkrėtys. Klaipėda. 2014

Panašūs straipsniai

Aleksandras Ostašenkovas: Neįvardytas laikas

  2024 m. vasario 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo paroda „Neįvardyto laiko