Ričardas Dailidė. Paviršiaus ir gilumos sąveikos

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
El.paštas
Share on print
Spausdinti

Dažnai mūsų žvilgsniai klaidžioja daiktų paviršiais, kaip ir šviesos spinduliai.Vos paliečia daiktų faktūras, atšoka nuo metalo, persmelkia stiklą, paliečia veidą, atsiremia į namo sieną, prabėga madžio kupolu.Tačiau ilgiau sulaikytas  jis sustabdo šviesumos žaismą,  ima smelktis gilyn ir palaipsniui atveria jau ne akimis, o protu atpažistamas daiktų jungtis, veido reikšmes, šešėlių paslaptis.

Šiaulietis Ričardas Dailidė yra vienas iš tų fotomenininkų, kuris nuolat balansuoja tarp pasaulio paviršiaus ir jo gelmės.Tai suteikia jo fotografijoms margumo, daugiakryptiškumo, net chaotiškumo išraišką.Juk vienur matome analitiškai pamatytą tikrovės fragmentą ir nuoseklų vizualinį pasakojimą, kitur susiduriame su laisvu šviesotamsos blyksniu išnykstančio vaizdo šviesoje, dar kitur Ričardas pasiduoda pasaulio magijai ir tiesiog fiksuoja jam atsiveriančios egzotiškos realybės trupinį. Medikas, menininkas ir tiesiog keliautojas šiuo atveju tampa analitišku mus supančios tikrovės tyrinėtoju, vaizdų poetu ir imliu įspūdžių dokumentalistu.

Virginijus Kinčinaitis

Menotyrininkas

Ričardas Dailidė  jaunystėje dirbo Leningrado  uoste kapitono padėjėju. Dainavo Šiaulių V.Masionio  vadovaujamame estradiniame ansamblyje , buvo ansamblio ,,Vilniaus aidai“  solistas. Daugiau nei tris dešimtmečius  dirbo medicinos srityje.

Ričardo Dailidės fotografijos

Panašūs straipsniai

Darius Žiūra: Portretai

Nacionalinėje dailės galerijoje (Vilnius, Konstitucijos pr. 22) veikia Dariaus Žiūros paroda fotografijos  ir video projektai ,,Portretai“. Darius Žiūra gimė 1968 m. Joniškėlyje,

Vaclovas Straukas: Norėjau pasiekti saulę

  Vaclovas Straukas. „Paskutinis skambutis“ (1975-1987) Vasario 1 d. 17.30 val. „Prospekto“ galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma Vaclovo Strauko personalinė paroda