Puikus portretinis

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

 

Optikos ir technikos gamintoja ,,Sigma“ džiugina pažengusius fotografijos mylėtojus ir profesionalus vis naujais specifiniais objektyvų modeliais. Šie objektyvai praturtina ir išplečia fotografo kūrybines galimybes, nes turi tokių savybių, kuriomis standartinis kintamojo židinio objektyvas, parduodamas kartu su fotoaparatu, nepasižymi. Puikų įspūdį paliko 50 mm židinio nuotolio objektyvas, turintis šviesingus lęšius f 1,4.

Neseniai mūsų šalies prekystalius pasiekė kitas panašus gaminys – tai dar daugiau portretui skirtas nekintamo židinio objektyvas  SIGMA 85  f 1.4. EX DG HSM.

Nekintamo židinio objektyvas siekia ypatingos vaizdo kokybės. Jo viduje lęšiai nesislankioja, dėl jų padėties stabilumo pro objektyvą patenka daugiau šviesos, o vaizdas išlieka ryškesnis.

Naujasis SIGMA 85 mm puikiai tinka portretui fotografuoti. Vos tik pabandžius fotografuoti, susidaro įspūdis, tarsi naudotum studijinę prieškario laikų ateljė kamerą. Portretuojamojo veidas gražiai proporcingai perteikiamas erdvėje. Net fotografuojant iš arti, nosis neiškraipoma, nepadidinama, bet perteikiama proporcingai, estetiškai. Su standartiniu kintamojo židinio objektyvu, nors ir nustatydamas židinio žymą 85 mm, tokio rezultato nepasieksi. Šis optikos bruožas džiugina. Galbūt iškraipymų padeda išvengti tai, kad trumpiausias fotografavimo atstumas yra 85 centimetrai. Ir tokį objektyvą norisi naudoti, kai žinai, kad fotonuotrauką reikės dovanoti savo herojei.

Pabandėme, koks objektyvo ryškumas kadro centre ir kraštuose. Kai atvira diafragma, pastebimas neženkliai sumažėjęs linijų perteikimas kraštuose. Tai netrukdo fotografuojant tradicinės kompozicijos portretą, tuo labiau kad objektyvas, naudojant atvirą diafragmą, puikiai ,,nuplauna“ foną, perteikia jį plastiškai neryškiai. Autofokusavimas greitas ir tylus, panaudota HSM (,,Hyper-Sinic Mitor“) sistema. Taip pat ryškumą galima nustatyti ir rankiniu būdu.

Objektyvas tinka ir peizažui, architektūriniams objektams, natiurmortams fotografuoti. Šiais atvejais vertėtų labiau užverti diafragmą.

Objektyvas susideda iš 11 lęšių elementų, puikiai perteikiančių spalvas ir neleidžiančių iškrypti vaizdui.

Panašūs straipsniai

Aleksandras Ostašenkovas: Neįvardytas laikas

  2024 m. vasario 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo paroda „Neįvardyto laiko