Praturtina kūrybinę paletę: Sigma 50-100mm f/1,8 DC objektyvas su HSM (ultragarsiniu varikliu)

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

V. Juraičio nuotrauka, panaudojus – Sigma 50-100mm f/1,8 DC objektyvas su HSM (ultragarsiniu varikliu)

Sigma 50-100mm f/1,8 DC HSM A objektyvas  pasižymi tuo, kad  yra  didelio šviesos stiprumo ir sviesos pralaidumas  išliek toks pat f 1,8  keičiant objektyvo židinio nuotolį.

Tau suteikia galimybę plačiai jį panaudoti esant įvairiam, net ir prastam apšvietimui.

Prieš keletą  metų Sigma pradžiugino fotografus pristatydama pirmąjį pasaulyje APS-C priartinantįjį (zuminį) objektyvą su maksimalia f/1,8 šviesos stiprumą išsaugant tokį patį  per židinio nuotolį nuo 18 iki 35 mm. Šis  Sigma 18-35mm f/1,8 DC HSM objektyvas tapo labai populiarus tarp ieškančiųjų greitai veikiančio plačiakampio ir kartu standartinio židinio nuotolio objektyvo už prieinamą kainą.

Nepasitenkinę tik vienu, Sigmos inžinieriai pasiraitojo rankoves ir sukūrė antrąjį f/1,8 priartinantįjį (zuminį) objektyvą, kuris artėja prie portetinio, vidutinio nuotolio teleobjektyvo klasės. Tai  Sigma 50-100mm f/1,8 DC HSM.

 

Pirmiausia, svarbu atkreipti dėmesį į objektyvo pavadinime esančias raides ‘DC’. Jos reiškia, kad objektyvas pritaikytas DSLR fotoaparatams su APS-C dydžio jutikliais (23,7×15,7 mm) ir lygiai taip pat kaip Sigma 18-35mm f/1,8 DC HSM objektyvas negali būti naudojamas su viso kadro fotoaparatais be vinjetavimo.

Objektyvas yra vidutinio nuotolio teleobjektyvų klasės,tinkamas portretų ir renginių (pvz., vestuvių) fotografų, bet ne tik.

Dėl plačiai atsiveriančios diafragmos 1, 8  objektyvas puikiai tinka ir kitokiai fotografijai, pvz., sporto ar prietemos, kai  kiekviena diafragmos padala leidžia sutrumpinti išlaikymą ir gauti ryškesnę fotografiją. Dar reikėtų pažymėti, kad objektyvas parfokalinis, o tai reiškia, kad kartą vaizdą sufokusavus, ryškumo  nustatymas bet kokiu židinio nuotoliu nesikeis – ypač naudinga savybė tiems, kurie mėgsta filmuoti.

Objektyvą sudaro 21 lęšio elementas, suskirstytas į 15 grupių taip, kad ašies ir skersinė chromatinė aberacija būtų mažesnė. Trys iš šių elementų yra ‘F’ žemos dispersijos (FLD) tipo, vienas – specialios žemos dispersijos (SLD) tipo, o dar trys – didelio lūžio indekso SLD klasės. Dėl tokios kompleksinės sudėties nenuostabu, kad objektyvas nėra lengvas. Jo svoris – 1490g ir jis tik 50g lengvesnis už Nikon AF-S NIKKOR 70-200mm f/2,8G ED VR II teleobjektyvą.

Šis Sigma modelis turi devynių plokščių diafragmą, kuri užtikrina akiai malonų objektų, esančių už fokusavimo zonos ribų, susiliejimą; ir Sigma ultragarsinį variklį (HSM), kuris be automatinio fokusavimo valdymo užtikrina ir visiško rankinio fokusavimo galimybę, leidžiančią fokusuoti vaizdą rankiniu būdu bet kuriuo fotografavimo momentu be būtinybės pakeisti AF/MF jungiklio poziciją į rankinį režimą. Vienintelis šio objektyvo ir HSM variklių skirtumas – sumažėjęs detalių dydis, todėl variklis 30% siauresnis už ankstesnįjį.

Objektyvo diafragmos skersmuo – antras ilgiausias tarp Sigma objektyvų po didžiagabaričio Sigma 200-500 mm f/2,8 EX DG modelio. Siekiant užtikrinti tylų ir sklandų diafragmos veikimą jos ploktštės pagamintos iš anglies pluošto plėvelės, o likusios dalys – iš naujos polikarbonato medžiagos, kuri, kaip teigiama, ilgaamžė ir patvari. Kaip Sigma objektyvams įprasta šiam modeliui taip pat buvo naudojama daugiasluoksnė danga (Super Multi-Layer Coatings), padedanti išvengti nepageidaujamų šešėlių ir atspindžių fotografuojant prieš šviesą. Kitos specifikacijos – minimalus 95 cm fokusavimo atstumas, Canon, Nikon ir Sigma fotoaparatams pritaikyti stovai, filtrų ir adapterių pritaikomumas juos prijungiant per 82 mm sriegį objektyvo priekyje.

Vertinimas

Taip:

Tai geras objektyvas, tinkantis portretui, renginių fotografavimui situacijose, esant ir prastam apšvietimui. Praturtina fotografo kūrybinę išraiškos priemonių paletę.

Ne:

Kiek sunkokas, jei tai galima vadinti  trūkumu.

 

Valentinas Juraitis

Panašūs straipsniai

Aleksandras Ostašenkovas: Neįvardytas laikas

  2024 m. vasario 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo paroda „Neįvardyto laiko