„Photokina“ 2018 – naujos kartos vaizdo galimybės

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

Vienoje svarbiausių fotografijos mugių pasaulyje buvo pristatytos fotografijos naujovės ir galimybės

Dėl rinkos ir vartotojų poreikių pokyčių keičiasi fotografijos pramonė, taigi ir mugė „Photokina“. Viena svarbiausių fotografijos mugių pasaulyje atvėrė savo duris rugsėjo 26 – 29 dienomis Deutz parodų rūmuose, Kelne, kur suplūdo daugybė svečių. Viena tokio susidomėjimo priežasčių – kartų pasikeitimas. Pristatant  fototechnikos galimybes  buvo pasitelkiami  jaunosios kartos  fotomeistrai. Jų  sukurti  darbai, meno kūrinai tapo geriausiais gaminio garsintojais. Fotografų kartos keičiasi.

Kažkada  garsusis fotografas A.Cartje Bresonas buvo vadinamas  Leica ambasadoriumi, nes įžymiuosius savo darbus sukūrė  būtent su šiuo fotoaparatu…

Šiandien į  viešumą keliami kiti jaunieji   ,,Canon”, ,,Olympus”, ,,Nikon” ,,Leica”ambasadoriai, kuriems  tik per 30 metų…

Į pagrindines mugės sritis buvo įtraukta daug naujų temų ir produktų. Vis daugiau dėmesio skiriama vaizdinei komunikacijai mobiliaisiais telefonais, skaitmeniniam vaizdo apdorojimui ir judančioms nuotraukoms. Gausioje mugės programoje ir dalyvių stenduose kaip niekad daug dėmesio skirta vartotojų patirčiai.

Tokį žymų „Photokina“ persiorientavimą 2017 m. lėmė rinkos pokyčiai. Dar 2016 m. „Photokina“ kardinaliai pasikeitė: įgavo naujų spalvų, atnaujino įvaizdį – viskas tam, kad pritrauktų daugiau lankytojų ateityje. Ir tai suveikė – ypač padaugėjo jaunesnio amžiaus lankytojų. Nuo 2019 m. „Photokina“ sieks sudominti naujomis temomis, ciklu ir datomis bei pasiūlys labiau į rinką orientuotą prekybos mugę, į kurią, kaip visada, rinksis visokio amžiaus ir visoms tikslinėms grupėms atstovaujantys fotografijos ir video entuziastai. Paroda išliks svarbi inovacijų, komunikacijų ir verslo platforma pramonės šakoje, turinčioje neįtikėtiną potencialą.

Inovacijų platforma atskleidė ateities vaizdo technologijų galimybes. Įsitvirtinusios kompanijos ir startuoliai bei tyrimų organizacijos pristatė ir aptarė su tuo susijusias problemas ir galimus jų sprendimus.
. Lankytojų laukė interaktyvi sesija „Startuolių žvalgytuvės“, seminarai „Startuolių verslo modelių galimybės“ ar kodavimo mokyklėlė vaikams. iPad stebukladaris Simonas Pierro paskutinę parodos dieną pristatė fantastiškas naujos kartos produktų galimybes.

Lankytojams taip pat buvo pasiūlytos įspūdingos fotografijos parodos. Timo Flacho „Pavojuje: nykstančių gyvūnų portretai“, „Žmonijos atlasas“, Jungtinių tautų paroda „Judantys žmonės“, 2018 m. Vokietijos jaunimo fotografijos premijos, „Canon“ bei „ProfiFoto“ Naujųjų talentų premijos  stipendijos dalyvių ir nugalėtojų darbai yra tik keli išskirtiniai meninių ambicijų įkūnijimo pavyzdžiai. Fotomeno festivalis ,,Photoszene 2018″ kvietė net į 67 fotoparodas, pasklidusias per Kelno miestą.

Nemažai šios mugės naujienų publikuojame Vyzdys žurnalo numeryje.

Valentinas Juraitis

autoriaus nuotr.

Panašūs straipsniai

Aleksandras Ostašenkovas: Neįvardytas laikas

  2024 m. vasario 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo paroda „Neįvardyto laiko