Pentax K-1

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

K-1 modelis pirmiausia patraukia savo 36,4 mln. vaizdo taškų pilno kadro jutikliu.Jis gali fotografuoti plačiame pradinio jautrumo diapazone nuo ISO 100 iki 204 800 ir nenaudoja glodinimo (angl. anti-aliasing) filtro, todėl leidžia užfiksuoti smulkesnes detales.Paprastai dėl to kyla glodinimo liekamųjų reiškinių rizika, tačiau naudodami integruotą glodinimo filtro simuliatorių galite sumažinti nepageidaujamus efektus.

Nors modelis sukurtas būti naudojamas su objektyvais, kurių matymo laukas apima pilno kadro jutiklį (iš esmės šį kriterijų atitinka visi „Pentax D FA“ objektyvai, kurių serija nuolat plečiama), APS-C DX objektyvų kolekciją turintys naudotojai apsidžiaugs sužinoję, kad K-1 taip pat yra su jais suderinamas, sumažinus raišką iki 15,4 mln. vaizdo taškų ir taikant įprastąAPS-C židinio nuotolio 1,5x  daugiklį.Dėl to maksimalus fotografavimo serijomis greitis padidėja nuo 4,4 kadrų per sek naudojant pilną raišką iki 6,5 kadrų per sek.Nors 4,4 kadrų per sek. gali skambėti neįspūdingai, tokiu greičiu fotografuoja ir kiti pilno kadro modeliai, turintys panašų vaizdo taškų skaičių.

Gera kokybė fotografuojams dideliu jautrumu ISO

K-1 aprūpintas varikliu, atliekančiu visas operacines ir vaizdų apdorojimo užduotis.„Ricoh“ teigia, kad palyginti su kitais, šis variklis buvo sukurtas didesnės raiškos vaizdams apdoroti. Be to, jis užtikrina, kad kadruose, padarytuose naudojant didesnį ISO nustatymą, būtų išlaikoma švelni atspalvių gradacija.

Kaip ir kiti „Pentax“ DSLR fotoaparatai, K-1 turi integruotą „Shake Reduction“ virpesių sumažinimo mechanizmą. Jis veikia tokiu pačiu principu kaip kitos jutiklio pagrindu veikiančios sistemos, kompensuojančios sujudėjimus vertikalioje, išilginėje ir skersinėje ašyse bei vertikalius ir horizontalius pasisukimus. Šiuo atžvilgiu, jis yra labai panašus į penkių ašių sistemas, integruotas „Olympus“ ir „Sony“ neveidrodiniuose modeliuose, tačiau tai yra pirmasis pilno kadro modelis, užtikrinantis 5 laiptelių koregavimo  galimybę.

Kai kam atrodė, „Pentax“ negamins pilno kadro fotoaparatų .Tačiau dabar, kai tokį turime, dėmesys nukrysta į tai, kokią vietą jis užima nuolat besiplečiančiame sektoriuje. Fotoaparatas  K-1 nėra pigiausias kelias į pilno kadro fotografiją. Jis taip pat nėra lengvas ar nedidelis, palyginti su kai kuriais konkuruojančiais kompaktiniais sisteminiais fotoaparatais. Vis dėlto, įvertinus jo kainos ir turimų funkcijų santykį, šis fotoaparatas išlieka patrauklus ir patyrusiems profesionalams, ir pažengusiems mėgėjams.

Išvaisda  K-1 fotoaparatas yra labai panašus į ankstesnius „Pentax“ DSLR, tačiau jame siūlomos patobulintos esamos technologijos bei pridedama naujų, kurių dar iki šiol neteko matyti jokiame kitame fotoaparate. Šio fotoaparato specifikacijose nurodoma, kad jis skirtas ne sporto ir veiksmo fotografams, o gamtoje ar studijoje fotografuojantiems entuziastams ir profesionalams, kuriems svarbi didelė raiška. Vis dėlto, kaip vienintelis tokio tipo pilno kadro modelis, kurio pradinė kaina gana agresyvi, K-1 greičiausiai sužavės platesnę „Pentax“ naudotojų auditoriją ir, be abejo, tuos, kurie nėra stipriai prisirišę prie kokios nors kitos sistemos.

Naudingos funkcijos

Nuo virpesių sumažinimo „Shake Reduction“ sistemos priklauso ir kai kurių kitų funkcijų, pavyzdžiui, automatinio horizonto išlyginimo ir kompozicijos koregavimo, veikimas. Jas naudojant, jutiklis judėdamas pataiso kompoziciją. Elektroniniai nivelyrai, matomi tiek vaizdo ieškiklyje, tiek LCD ekrane išilgai horizontaliosios ir vertikaliosios ašių, taip pat prisideda prie vaizdo ištiesinimo.

Fotoaparatas gali pasigirti ir daugybe kitų funkcijų – nuo „Wi-Fi“ ryšio ir intervalų laikmačio, leidžiančio filmuoti intervalais, iki visapusiškos HDR funkcijos ir galimybės fiksuoti kelias ekspozicijas. Taip pat galima įjungti objektyvo aberacijų, pavyzdžiui, difrakcijos, chromatinės aberacijos, iškreipimo ir vinjetavimo, korekciją. Ją galite įgalinti prieš fotografuodami arba po to, pradinio nuotraukų apdorojimo metu. Galimas ir „full HD“ filmavimas, naudojant iki 60 fps, su rankiniu garso lygių valdymu. Fotoaparato šone yra ausinių ir mikrofono jungtys.

Visos nuotraukos ir vaizdo įrašai įrašomi į SDHC arba SDXC atminties korteles; yra HDMI ir USB 2.0 jungtys. Akumuliatoriaus eksploatacijos trukmė – 760 kadrų, taigi ji yra šiek tiek mažesnė nei kitų DSLR fotoaparatų, tačiau vis dar daug didesnė nei lygiaverčių kompaktinių sisteminių fotoaparatų.

• 36,4 mln. vaizdo taškų pilno kadro jutiklis

• ISO 100–204 800 jautrumas šviesai

• 5 ašių „Shake Reduction II“ virpesių sumažinimo sistema

• Apsauga nuo dulkių ir nepalankių oro sąlygų

• 8 cm įstrižainės, lankstus pakreipiamas ekranas

• Integruotas „Wi-Fi“ ir GPS

Daugiau informacijos dėl įsigijimo :

www.vilbrafoto.lt

Panašūs straipsniai

Aleksandras Ostašenkovas: Neįvardytas laikas

  2024 m. vasario 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo paroda „Neįvardyto laiko