Peizažui, interjerui ir astrofotografijai Sigma 20mm F1.4 DG DN | Art

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

Sigma 20mm F1.4 DG DN | Art.

Svoris: 635Diafragma: f/1.4 – f/16. Minimalus fokusas: 23 cm. Ilgis: 111,2 mm. Skersmuo: 87,8 mm. Objektyvo Įtvaras: L, Sony E

Šis objektyvas  skiriamas ir  astrofotografijai: žvaigždžių ir Visatos kūnų fotografavimui. Žvaigždės ir planetos  yra šviesos šaltiniai, šis objektyvas pritaikytas užfiksuoti taškinę tiesioginę šviesą. Taškinės šviesos kadro kampuose pateikiamos teisingai, be iškraipymų. ©i.ytimg.com nuotr. 

Kurie dar prisimename juostinės fotografijos laikus, kai fotolaboratorijų tamsoje ryškinome fotojuostas,  man tie laikai primena ankstyvuosius ,,Sigma ” objektyvus.

Prieš keliolika metų teko išbandyti ne vieną ,,Sigma” objektyvą. Tuomet ir šiandien – žymiai pasikeitė   ,,Sigmos” objektyvų kokybė. Sakyčiau – ryškiai  į gerąją pusę.

Kalbant apie naują objektyvą „Sigma“ 20 mm F1.4 DG DN | Art, reikia pasakyti, kad  jis pristatomas rinkai vienu metu su ir kitu objektyvu ,,Sigma” 24mm F1.4 DG DN | Art.

Tai du ,,pusboliai”  kažkiek panašūs ir kartu skirtingos kainos objektyvai.

24 mm F1.4 DG DN | Art. – tai darbinis arkliukas –  tinkamas naudoti kasdieninės situacijose, kai nebūtinas plačiakampis. Kai tenka nufotografuoti situaciją, veiksmą, kuris vyksta kadro centre.

Sigma ,,dvidešimtukas”   – iš pažiūros, palyginti- didelis ir sunkus, jo dydis  nebūdingas kitiems  ,,plačiakampiams”, o jo svoris – 635 g.

Objektyvo dydį   galima paaiškinti tuo, kad  jame  reikėjo sutalpinti  nemažai  patobolininmų: 17 lęšių elementų 15 grupių, įskaitant 3 asferinius elementus ir 2 pagamintus iš itin mažos dispersijos (SLD) stiklo.

Objektyvo skersmuo – 87,8 mm, ilgis – 111,2 mm. Jo minimalus fokusavimo atstumas yra 23 cm. Todėl  šios gamintojų pastangos  iškart matosi    nufotografuotuose vaizduose. Ryškumas kadro  centre ir kraštuose – puikus. Vaizdo iškraipymai kadro kraštuose   minimalūs, vos pastebimi.

Puikūs atviros diafragmos privalumai

Dar viena gera savybė: gaunamas  aukštos kokybės  ypač ryškus vaizdas fotografuojant atvira diafragma f/1,4, kur dažnai ,,suklumpa”  kiti žemesnės klasės, pigesni objektyvai, kur pakenčiamą ryškumą  galima  gauti tik  uždiafragmavus f/8. (Galbūt dėl vaizdo kokybės  ir objektyvo kaina nemaža: per  800 eurų)  Dar vienas šio objektyvo  gerumas – fotografuojant atvira diafragma   gražiai ,,nuplaunamas” fonas, nutolęs  nuo ryškumo zonos, o pirmojo plano kontūrai ryškūs ir aiškūs. Tai suteikia kūrybinių galimybių ( Art) fotografuojant fotomodelį, jaunuosius  vestuvėse, reklamuojamą  produktą ir pan. Turint tokias   geras optines savybes šį objektyvą galima sėkmingai panaudoti fotografuojant peizažą, architektūrą, interjerą.

 

Dar vienas šio objektyvo gerumas – fotografuojant atvira diafragma: gražiai ,,nuplaunas”  fonas  nepatekęs į ryškumo zoną, o pirmojo plano kontūrai  ryškūs ir aiškūs. Tai suteikia kūrybinių galimybių (Art) fotografuojant  fotomodelį, jaunuosius  vestuvėse,  reklamuojamą daiktą, produktą ir pan.

Valentino Juraičio nuotraukos

Astrofotografija

Dar reikia pažymėti, ko aš nesu išbandęs, – šis objektyvas  skiriamas ir  astrofotografijai: žvaigždžių ir Visatos kūnų fotografavimui. Lietuvoje astrofotografija nėra labai populiarus užsiėmimas. Taigi pradėję fotografuoti naktinį dangų nustebinsite draugus ir artimuosius gražiomis fotografijomis. Kodėl gi nepabandyti?Žvaigždės ir planetos  yra šviesos šaltiniai, šis objektyvas pritaikytas užfiksuoti taškinę tiesioginę šviesą. Taškinės šviesos kadro kampuose pateikiamos teisingai, be iškraipymų, o tai labai pageidautina astrofotografijoje. Objektyve yra galimybė išjungti rankinio fokusavimo žiedą. Tai leidžia astrofotografams nustatyti fokusavimą iki begalybės ir jį užfiksuoti. Objektyve yra diafragmos žiedas, kurį galima nustatyti spustelėjus. Be diafragmos nustatymų trečdaliu intervalais, šis žiedas turi A padėtį, kuri perduoda diafragmos valdymą ant fotoaparato korpuso esančiam ratukui, o cilindro šone esantis jungiklis gali užfiksuoti diafragmą.  Šį objektyvą išbandėme ir filmuodami. Gražiai ryškiai  perteikia filmuotą vaizdą, autofokusavimas greitas, tikslus. Tai padeda sukurti filmo dinamiką, filmuoti judesyje. Tik dėl objektyvo  dydžio ir svorio nepavyko atsirado nepatogumų. Nepavyko man  pritaikysi    vaizdą stabilizuojantį  laikiklį ,,steadycam”,  nes  objektyvas  per sunkus ir per ilgas savo  svorių   neleidžia  nustatyti  kameros, dėžutės ir objektyvo pusiausvyros. Tačiau smulkų trūkumą  atperka  visos kitos gerosios savybės.xxxxApibendrinant reikia pasakyti, kad šis nekintamo židinio objektyvas Sigma 20mm garantuoja aukštą vaizdo kokybę. Puikus pasirinkimas, fotografuojant peizažą, architektūrą,  žmones ir daiktus.  Valentinas Juraitis

Panašūs straipsniai

Aleksandras Ostašenkovas: Neįvardytas laikas

  2024 m. vasario 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo paroda „Neįvardyto laiko