Paulas Grahamas. Socialumo, kasdienybės virtuozas

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

Neretas mūsų skaitytojas, pažiūrėjęs į Paulo Grahamo fotografijas pasakytų: ir aš  taip galiu.  Galiu ir dar geriau. Galėti ir sugebėti niekas nedraudžia, tik gauti tokią premiją, tik nueiti tokį kelią kurį nuėjo  šis anglų fotografas – ne kiekvienas gali ir sugeba. Jo darbai  ir yra įdomūs tuo, kad iš paviršiaus, regis, labai paprasti, kasdieniški, netelpantys į reportažo ir postmodernizmo rėmus, bet pasakoja  savo istoriją, skelbia savo odę apie darbo biržos lankytojus, ,,nerūpestinguosius”…

Švedijos Haselblado fondas 2012 m. tarptautinę Haselblado fondo fotografijos premiją, kurios vertė 1 mln. Švedijos kronų (150 000 JAV dolerių), skirdamas britų fotografui Paului Grahamui.

Toliau cituojame fondo pranešimą dėl 2012 m. premijos skyrimo Paului Grahamui:

Paulas Grahamas – vienas talentingiausių savo kartos fotografų. Per beveik 40 metų trunkančią karjerą jo sukurti darbai pasižymi dideliu susitelkimu, jie tobulai nuoseklūs, bet niekada nemonotoniški. Savo darbuose, kurie tiek jautrūs, tiek subtiliai politiški, jis materializuoja nežymius, paprastai mums nepastebimus „laiko dvasios“ pėdsakus.

Puikiai suvokdamas fotografijos kaip priemonės galimybes, jis nuolat kuria naujas darbo su visais fotografijos aspektais formas. Dėl to jo indėlis atnaujinant gilias santykio su pasauliu tradicijas fotografijoje nepaprastai svarbus.

Paulas Grahamas –  britų fotografas, gimęs 1956 m. ir nuo 2002 m. gyvenantis Niujorke.

Jis – Jungtinės Karalystės Thatcher eros fotografų kartos atstovas. Pradėjęs nuo tradicinės juodai baltos socialinės dokumentinės fotografijos, 9-ojo dešimtmečio pradžioje jis perėjo prie spalvotos fotografijos.

Paulas Grahamas.Jauni bedarbiai

9-ajam dešimtmečiui įpusėjus Grahamas prasiveržė į tarptautinės fotografijos sceną pristatydamas spalvotų nuotraukų ciklą „Beyond Caring“ (Nerūpestingieji) apie sąlygas darbo biržos ofisuose. Tai ,,Geležinės Ledi”,,thatcherizmo” laikmetis Didižiojoje Britanijoje, kuomet buvo skatinamos privačios iniciatyvos, apkarpomas valstybinis sektorius,besiformuojantys santykiai su Europos sąjunga. Imperialistinis karas dėl Folklendo salų su Argentina.

Šiose nuotraukose su dideliu įžvalgumu parodyti žmonės, stovintys eilėje purvinuose darbo biržos centruose, ir nesuskaičiuojamos valandos, praleistos rūškanuose laukiamuosiuose.

Agnė Valiukaitė

Paulas Grahamas. 0moma

Paulas Grahamas. Jauni bedarbiai

Paulas Grahamas. Žvelgiant atgal į CityHighbury

Paulas Grahamas. Little-Chef Cmoma

Panašūs straipsniai

Aleksandras Ostašenkovas: Neįvardytas laikas

  2024 m. vasario 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo paroda „Neįvardyto laiko