Lapkričio 6-10 dienomis Paryžiuje veiks tarptautinė fotografijos meno mugė „Paris Photo“. Tai 27-asis , keletą dešimtmečių besitęsianstis renginys grįžta į vieną prestižiškiausių parodų erdvių – Grand Palais rūmus.
Skelbiama mugės programa įtikina, kad žiūrovai galės pajusti fotografijos gyvybingumą ir įvairovę.
Rengėjai teigia, kad be didžiųjų fotografijos vardų, jau seniai įžengusių fotografijos meno istoriją,bus siekiama supažindinti ir su šiandieniniais autoriais, naujomis idėjomis, sienant užmegzti dialogą tarpusavyje. Vienas iš svarbiausių: nauja „Balsų“ rubrika, kurią kuruoja trys tarptautiniai kuratoriai Elena Navarro, Azu Nwag¬bogu ir Sonia Voss, kuri pasiūlys naujas medijos perspektyvas.
2024-ieji pasitiko siurrealizmo šimtmetį – judėjimą, kuris iš esmės pakeitė meną ir fotografiją. Šia proga amerikiečių režisieriui ir scenaristui Jimui Jarmuschui suteikiama galimybė pristatyti savo kūrybą.
Šiais metais taip pat minimas dar vienos asmenybės – Roberto Franko – šimtmetis. „Paris Photo“ atidarymo metu Pace’as skiria solo pasirodymą. Thomas Zanderis tyrinėja savo įtaką ateinančioms kartoms, o ,,Stedl” leidykla atkreipia dėmesį į savo knygas. Kiti svarbūs veikėjai yra Hiroshi Sugimoto ir Charlotte Perriand, taip pat Richardas Avedonas ir Tyleris Mitchellas patrauks žiūrovų dėmėsį.
Skyriuje „Prismes“ galima pasinerti į monumentalius kūrinius, tokius kaip Augusto Sanderio serija „Dvidešimtojo amžiaus žmonės“, rodoma pirmą kartą Europoje, ir Antono Kusterso instaliacija apie atmintį ir koncentracijos stovyklas. Šie kūriniai kvestionuoja mūsų santykį su istorija ir archyvu. Šioje mugėje taip pat akcentuojami žmogiškieji ryšiai, kūriniai apie draugystę, intymumą ir kūno suvokimą. Suzanne Tarasieve pristatyti Boriso Mikhaïlovo ir Marie Katayamos autoportretai, taip pat Tee A. Corinne archyvas apie aštuntojo dešimtmečio lesbiečių bendruomenes yra kvietimas apmąstyti tapatybę ir kolektyvinę atmintį. Carmen Winant ir Bérangère Fromont tyrinėja tas pačias temas per koliažus ir nuotraukas, kuriose susimaišo asmeninis ir universalus dalykas. 2024 metų mugė išsiskiria eksperimentiniu požiūriu: menininkai, kurie perkelia vaizdo ribas ir tyrinėja naujas technikas, pavyzdžiui, Caroline Cor¬basson iš Dilecta, Miguel Angel Tornero iš Juan Silio ir Alina Frieske skaitmeniniame skyriuje Fabienne Levy.
Mugėje bus pristatoma ir Lietuvos fotografijos paroda, sudarytą iš Nacionalinės Prancūzijos Bibliothèque, Pompidou centro ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos kolekcijų. Nuo žymiausių sovietmečio fotografų iki naujesnių kūrinių, „Daiktų formos“, „Kaukolių formos“, „Meilės formos“ jaučiamas sąskambis su tam tikromis šiuolaikinėmis problemomis.
Vyzdys inf.
Claudia Andujar. A. Sonia.(Paris photo.2024)
- V.Luckus. Juozas.(Paris photo.2024)
Mickalene Thomas.( Paris photo.2024)
Alina Freske. (Paris photo. 2024)
Claire De. (Paris photo 24)