Objektyvo testas. Sigma

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

Sigma  35mm  F1,4 HSM yra  sukurtas pilno kadro fotokameroms, bet  gali būti sėkmingai panaudotas ir  mažesnių jutiklių APS-C kamerose, tik  reikia turėti omeny, kad aprėpties kampas  sumažės  iki x1,6 ir bus  pasikeis židinio nuotolis 55 mm.

Pirmas įspūdis. Tai Art kategorijos  objektyvas turi unikalų dizainą, paėmus į rankas maloniai apsunkina ranką (665 gr.) tarsi sakyte sakydamas, kad čia ne platsmasės gabalas, o tikrų medžiagų: stiklo ir metalo sukurtas tvarinys. Lęšių konstrukcija susideda iš 13 elementų ir 11 grupių.

Sigmos gamintojai šiame objektyve suranda aukslo vidurį. Tai ir plačiakampis, ir portetinis objektyvas.  Ir tai   leidžia jį naudoti  įvairiose situacijose.

Sigmos objektyvai turi savitą braižą, kurį jau galima išskirti iš kitų. Prieš kurį laiką  išleistas  Sigma 10-20 mm pasižymi  ypač  gera skiriamąja geba, ryškiu detalių perteikimu vaizdo centre ir kraštuose.  Portretinis Sigma 85 mm   proporcingai  perteikia    veido bruožus, maloniai nuglaisto foną. Tačiau ryškumo ir neryški zona pereina palaipsniui neužbrėžia  ryškaus kontūro, kaip kituose ojektyvuose.Tai savitas braižas, kurį sėkmingai galima panaudoti fotografo kūrybiniame arsenale.

Kuo džiugina  Sigma 35 mm? Turi gana greitą autofokusavimo sistemą, tiksliai ir labai greitai nustato ryškumą į objektus esančius atokiau ir  ypač artimoje distancijoje. Objektyvo šviesingumas F 1.4  leidžia   fotografui įdiegus programą Optimazation Pro esant prastam apšvietimui nustatyti greitą ir tikslų fokusavimą.

Lęšių sistema  padengta  fluoru, ištaiso chromatinius iškraipymus ir neleidžia ant priekinio ir užpakalinio lęšių kauptis dulkėms ir atsirasti pirštų atspaudams.

Tai, kad šis objektyvas yra fiksuoto židinio, be kompromisų tarnauja kokybėi. Skiriamoji geba – aukšta. Vaizdo piešinio  kokybė vienija regis sunkiai suderinamus dalykus: kontrastingumą ir plastišką pustonių perteikimą.

Puikus –  tinka portretinei fotografijai. Dėl platoko 63 laipsnių aprėpties kampo, naudojant pilno kadro fotokamerą, tinka peizažui, architektūrai.

Vilius Jankauskas

VYZDYS_2013_1

Panašūs straipsniai

Aleksandras Ostašenkovas: Neįvardytas laikas

  2024 m. vasario 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo paroda „Neįvardyto laiko