Sigma 35mm F1,4 HSM yra sukurtas pilno kadro fotokameroms, bet gali būti sėkmingai panaudotas ir mažesnių jutiklių APS-C kamerose, tik reikia turėti omeny, kad aprėpties kampas sumažės iki x1,6 ir bus pasikeis židinio nuotolis 55 mm.

Pirmas įspūdis. Tai Art kategorijos objektyvas turi unikalų dizainą, paėmus į rankas maloniai apsunkina ranką (665 gr.) tarsi sakyte sakydamas, kad čia ne platsmasės gabalas, o tikrų medžiagų: stiklo ir metalo sukurtas tvarinys. Lęšių konstrukcija susideda iš 13 elementų ir 11 grupių.
Sigmos gamintojai šiame objektyve suranda aukslo vidurį. Tai ir plačiakampis, ir portetinis objektyvas. Ir tai leidžia jį naudoti įvairiose situacijose.
Sigmos objektyvai turi savitą braižą, kurį jau galima išskirti iš kitų. Prieš kurį laiką išleistas Sigma 10-20 mm pasižymi ypač gera skiriamąja geba, ryškiu detalių perteikimu vaizdo centre ir kraštuose. Portretinis Sigma 85 mm proporcingai perteikia veido bruožus, maloniai nuglaisto foną. Tačiau ryškumo ir neryški zona pereina palaipsniui neužbrėžia ryškaus kontūro, kaip kituose ojektyvuose.Tai savitas braižas, kurį sėkmingai galima panaudoti fotografo kūrybiniame arsenale.
Kuo džiugina Sigma 35 mm? Turi gana greitą autofokusavimo sistemą, tiksliai ir labai greitai nustato ryškumą į objektus esančius atokiau ir ypač artimoje distancijoje. Objektyvo šviesingumas F 1.4 leidžia fotografui įdiegus programą Optimazation Pro esant prastam apšvietimui nustatyti greitą ir tikslų fokusavimą.
Lęšių sistema padengta fluoru, ištaiso chromatinius iškraipymus ir neleidžia ant priekinio ir užpakalinio lęšių kauptis dulkėms ir atsirasti pirštų atspaudams.
Tai, kad šis objektyvas yra fiksuoto židinio, be kompromisų tarnauja kokybėi. Skiriamoji geba – aukšta. Vaizdo piešinio kokybė vienija regis sunkiai suderinamus dalykus: kontrastingumą ir plastišką pustonių perteikimą.
Puikus – tinka portretinei fotografijai. Dėl platoko 63 laipsnių aprėpties kampo, naudojant pilno kadro fotokamerą, tinka peizažui, architektūrai.
Vilius Jankauskas
VYZDYS_2013_1