Prospekto galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) gruodžio 21 – sausio 28 d. veiks Mindaugo Kavaliausko personalinė fotografijų paroda „A-taškas“. Parodos pristatymas ir susitikimas su autoriumi įvyko gruodžio 21 d. (trečiadienį) 17.00–19.00 val.
Mindaugas Kavaliauskas šiandien yra mūsų fotografijos legenda, iš jaunojo fotografo tapo jau, galima sakyti, viduriniosios kartos menininku. Jis yra patyręs meno kuratorius, įkūręs ir daugelį metų organizuojantis tarptautinį fotografijos festivalį ,,Kaunas photodays“, kuriame pristatomi inovatyvūs įvairių šalių autoriai. Į naujų kūrėjų paieškas Kaunan sukviečiami daugelio meno institucijų kuratoriai. Savo ilgamete veikla jis įnešė vakarietiškų vėjų ir į lietuviškosios fotografijos sampratą. Kalbant apie šią fotoparodą Ir visgi turime konstatuoti šiandieninę kultūros situaciją ir krizę, mūsų žiūrovų įpročius jau pasibaigus COVID 19 pandemijai. Į žinomo menininko parodos atidarymą, kurios ekspozicija puikiai, šiuolaikiškai parengta (ačiū Fotomeno sąjungos personalui ir pirmininkui G. Skudžinskui), atėjo tik 10-12 žmonių. Tarp jų buvo ir LR kultūros viceministras. Parodų atidarymų lankymai dabar yra neskaitlingi, gal pavargome nuo renginių, ar patekome į kompiuterių ir You Tube nelaisvę. Autorius, bendraudamas su atėjusiais žiūrovais ir gerbėjais, papasakojo apie parodos idėją , fotografijas, aiškindamas, kuris darbas jam labiau pavyko, o kuris mažiau… Nesutelkiant dėmesio į vieną darbelį, šią parodą ,,A- taškas“ galbūt reikėtų suvokti kaip vieną vientisą pasakojimą : KELIONĖ. Nusprendę keliauti, ar priversti iškeliauti mes kažką paliekame, ir nežinia ko tikimės: ar bus tau galas, ar surasi naują laimę? O gal teks vėl sugrįžti ir vėl gyventi kasdienybės rutinoje… Tą būseną yra aprašęs ne vienas rašytojas tarp jų Ivanas Buninas, Džekas Keruakas… Ir Mindaugas Kavaliauskas savo pasakojimu kalba apie tai. Mindaugas Kavaliauskas bendrauja su žiūrovais ,,Prospekto galerijoje” Vilniuje. V. Juraičio nuotr.
2015 m. pradėtas ciklas „A Taškas“ yra antroji Mindaugo Kavaliausko „travel’AIR“ projekto, tyrinėjančio žmogiškąjį civilinės aviacijos veidą, dalis.
Žavėtis aviacija pradėta tada, kai į orą pakilo pirmosios skraidymo mašinos. Daugelis vaikų, gimusių XX a. II pusėje, dar prisimena, kai savaitgaliais tėvai juos veždavosi į oro uosto apylinkes stebėti lėktuvų. Šiandien lėktuvų stebėjimas yra kur kas kompleksiškesnis reiškinys, kurį lydi daugybė „kur?“, „kodėl?“, „kada?“, „kas?“, „kaip?“ ir „oho“. Kai kuriuose „A-taškų“ oro uostuose įrengtos specialios lėktuvų stebėjimo zonos, pastatytos platformos. Šiose vietose aviacijos entuziastams leidžiama priartėti prie lėktuvų, kad jie galėtų pamatyti kabinose sėdinčius pilotus, išgirsti reaktyvinių variklių ūžesį. Į „A taškus“ lankytojai ateina fotografuoti, žymėtis lėktuvų registracijos numerių. Čia jaudinantis aviacijos vaizdas ir garsai dera su sportine veikla, užkandžiavimu, vaikų edukacija, romantiškais susitikimais ar netgi terapija. Vieni žmonės į šias vietas atvyksta atsisveikinti su artimaisiais ir stebėti, kaip jų lėktuvai pakyla, o kitiems lėktuvų judėjimas – tai būdas įveikti namų ilgesį. Prisiekusiam skrydžių stebėtojui apsilankymas kiekvieno pakeleivingo oro uosto „A taške“ gali prilygti piligrimystei. Ciklo „A-taškas“ fotografijos buvo kuriamos Oklando (Naujoji Zelandija), Singapūro, Šv. Martyno salos, Stambulo, Vilniaus, Rygos, Varšuvos, Berlyno, Kopenhagos, Frankfurto, Londono, Paryžiaus, Tulūzos, Barselonos, Lisabonos, Ciuricho, Atlantos, Hjustono, Los Andželo, San Francisko, Sietlo, Vašingtono ir kitų miestų oro uostuose ar aplink juos. Prospekto galerijos darbo laikas: II-V 12.00-18.00 VI 12.00-16.00 |
Antano Sutkaus fotoparoda ,,Saldus (nomenklatūros) gyvenimas”
Antano Sutkaus fotoparoda ,,Saldus ( nomenklatūros) gyvenimas” atidaroma Lietuvos Nacionalinio muziejaus Istorijų namuose (T. Kosciuškos g. 3, Vilnius) 2024 m. lapkričio 27