Marija Šileikaitė-Čičirkienė. ODĖ LIETUVOS MIESTELIAMS

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

Marija Šileikaitė-Čičirkienė. Mekai. Joniškio r.

 

2022 m. rugsėjo 3 d. (šeštadienį) 14

.00 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyks fotomenininkės Marijos Šileikaitės-Čičirkienės fotografijų parodos „Odė Lietuvos miesteliams“ atidarymas.

Daugiau nei dešimtmetį kurtoje fotografijų serijoje žiūrovas kviečiamas pasivaikščioti mažųjų Lietuvos miestelių gatvelėmis, kiemeliais ir jų pakraščiais, pastebėti išraiškingus ir įžvelgti subtilius vietos gyvenimo autentiškumą liudijančius siužetus, jautriai įamžintus nespalvotose fotografijose.

Fotomenininkės žvilgsnį patraukia istoriją menantys, laikui menkiau pavaldūs reliktai, randami miestelėnų kasdienėje veikloje, jų gyvenamoje aplinkoje, kurie stebinčiajam ir jaučiančiajam iš šalies žadina laiko tėkmės pojūtį ir atskleidžia miestelių autentiškos auros kuriantįjį pradą, kylantį iš praeities. M. Šileikaitei-Čičirkienei kartu tai kelionė į save, dirginanti atmintį ir žadinanti prisiminimus iš vaikystės vasarų, praleistų mažame miestelyje. Dešimtmečio tarpsnį aprėpiančių fotografijų iš skirtingų vietovių jungiančiąja gija į vieną darnų paveikslą tampa miestelių gyvenimo būdo ir juose jaučiamų žmogiškųjų vertybių, paprastumo, darnos ir išminties atspindžiai.

Filosofas Jurgis Dieliautas, tyrinėdamas M. Šileikaitės-Čičirkienės fotografijas, išskiria autorės atidumą miestelių vietos grožiui, kuris tampa viltinga užuomina į jų renesansą: „Pirmenybė čia yra teikiama urbanistinei vietovės estetikai. Čia ieškoma lokalinių vizualinių taškų, kurie yra savotiškas įvadas į miestelį – įvadas su tradicijos lėta ir intensyvia vada, su savu pavaldumu geografinei apsupčiai. […] Šis fotografijų ciklas neigia miestelių uždarumą ir atskirtis, nes tokios fotografijos nurodo į atvirkštines galias, esamas ir galimas regioninio prisikėlimo, jo iškilimo ir savosios užmaršties gaires. Autorė […] kviečia į vizualinį maršrutą, kur esti aibė dviprasmybių, kur esti šakotos alternatyvos ir kur dominuoja dažnai ironiškoji, paradoksiškoji tikrovė“.

Fotomenininkė Marija Šileikaitė-Čičirkienė kūrybinę veiklą pradėjo prieš daugiau nei tris dešimtmečius. Yra surengusi per 50 personalinių parodų, dalyvavo virš 100 grupinių meno parodų.

Paroda veiks iki 2022 m. lapkričio 6 d.

Panašūs straipsniai

Tarptautinis fotopleneras Pažieviškės kaime

 Arūnas Kulikauskas; Vilija Visockienė; Rimvydas Vaitkevičius; Alis Balbierius; Valentyn Odnoviun; Marius Abramavičius Neboisia Dalyvavimas plenere tapo unikalia galimybe menininkams plėsti savo kūrybines ribas,

Audronius Ulozevičius. Mūsų mažųjų draugų pasaulis

A.Ulozevičius fotosesijos metu.  Silvijaus Jacikevičiaus nuotr. Audronius Ulozevičius- žurnalistas,  fotomenininkas, pradėjęs  fotografo  kelią Lietuvoje ir pelnęs pripažinimą ne tik  tarp profesijos draugų,