KAUNAS PHOTO festivalis. Lietuvos fotografijos klasiko darbo įamžinimas Ežerėlyje

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

Įamžintas A. Sutkaus kūrinys Ežerėlyje.

 

Fotomeno festivalis KAUNAS PHOTO, 2021 m. rudenį pabaigęs 18-ąją laidą, paskutinį jos akcento įgyvendinimą paliko 2022-ųjų pavasariui.

Galimai paskutinės laidos proga festivalio įkūrėjas Mindaugas Kavaliauskas sumanė pagerbti vieną iš Lietuvos fotografijos patriarchų, kraštietį Antaną Sutkų, jo kūrybos motyvu papuošiant Ežerėlio pagrindinės mokyklos fasadą. Sienos tapybos motyvu pasirinktas Antano Sutkaus kūrinys „Motinos ranka“ (Vilnius, 1966 m., kai kur nurodoma kad 1965 m.), vaizduojantis mergaitę, besilaikančią už motinos rankos.

Dailininkui Mariui Skrupskiui užbaigus darbą ir Mindaugui Kavaliauskui paskelbus įrašą „Facebook“ socialiniame tinkle, reakcijos į kūrinį buvo gausios.

„O mano darbo langas tiesiai į šią sieną… Stebėjau šio menininko darbą kiekvieną dieną, o rezultatas kažkas toookio … Ačiū už galimybę tai matyti iš taip arti “, – įspūdžiais dalinosi Ieva.

„Nuostabiai atrodo. Didelis ačiū. Kiekvieną dieną džiugins mus, ežerėliečius “, –socialiniame tinkle rašė Asta.

„Tobula. Atėjau, pastovėjau, pažiūrėjau ir išspaudė ašarą. Labai stipru.AČIŪ JUMS.“, –rašė Inutė.

Lietuvos fotografijos klasikas Antanas Sutkus išreiškė mintį, „kad Mindaugas Kavaliauskas surado dar vieną būdą kalbėtis su fotografija pačių gyventojų betarpišku dalyvavimu. Tai ir didelis įvertinimas, ir, kartu, atsakomybė – fotografija kaip meninis elementas miestelyje turi ir edukacinę funkciją, ir sukelia emociją. Tikiu, kad ežerėliečiams „Motinos ranka“ teiks empatiją, kurią jaučiu savo gimtam kraštui.“

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas sako, kad „A.Sutkaus darbų yra įsigiję garsiausi pasaulio muziejai: Nacionalinė biblioteka Paryžiuje, Tarptautinis fotografijos centras Niujorke, Drezdeno meno galerija, Čikagos menų institutas, privačios kolekcijos. Džiaugiuosi, kad jo darbas „Motinos ranka“ papuošė Ežerėlio mokyklos pastato sieną.“Dėkodamas jaunosios kartos fotomenininkui Mindaugui Kavaliauskui ir visai komandai už realizuotą idėją, meras užsiminė, kad vasarą reikėtų laukti kitų naujienų…

 

Pasak fotomeno festivalio KAUNAS PHOTO vadovo ir idėjos autoriaus Mindaugo Kavaliausko, šis kūrinys legendinio fotografo gimtojo krašto mokyklos mokiniams primins, kad net ir būdamas iš mažo miestelio gali išaugti pasaulinės reikšmės talentu.

Fotomeno festivalio KAUNAS PHOTO rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.Sienos tapybos įgyvendinimo vadybą užtikrino Karolina Krinickaitė, atvaizdą ant sienos perkėlė dailininkas Marius Skrupskis. Sienos tapybos įgyvendinimui pritarė Antano Sutkaus fotografijų archyvas, parėmė Kauno rajonas, Ežerėlio pagrindinė mokykla.

Fotomeno festivalis KAUNAS PHOTO to buvo rengiamas kasmet nuo 2004 iki 2021 metų.

M. Kavaliauskas ir M. Skrupskis Ežerėlyje

Panašūs straipsniai

Aleksandras Ostašenkovas: Neįvardytas laikas

  2024 m. vasario 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo paroda „Neįvardyto laiko