Julia Fullerton-Batten: Briedžiai, lapės

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
El.paštas
Share on print
Spausdinti

Julia Fullerton-Batten gana greitai ir užtikrintai išsikovoja reputaciją kaip viena pirmaujančių ir pripažįstamų jaunųjų fotografų Didžiojoje Britanijoje Europoje. Laimėjo daugybę prizų, tarp jų ir Hasselblad master apdovanojimą, publikuoja savo darbus daugelyje žurnalų. Jos darbai eksponuoti Nacionalinėje Portreto galerijoje Londone, festivaliuose ,,Paryžius – Photo“, ,,Londonas – Photo“, Arlyje ir kt.

Julia nuolat kelyje, paskendusi darbuose, sumanymuose, projektuose. Net ir tardamasi dėl publikacijos ,,Vyzdžio“ žurnale ji vairavo automobilį.

– Žinoma, atsiųsiu fotografijų. Iš kokios šalies esate? Lietuva. Kokios serijos pageidautumėte? Mane domina ir rytinės Europos erdvės, neprieštaraučiau, kad skaitytojai daugiau sužinotų apie mano kūrybą, – kalbėjo ji.

Gimusi Vokietijos uostamiestyje Bremene mišrioje vokietės motinos ir anglo tėvo šeimoje, Julia persisėmė skirtingų kultūrų. Apgynusi fotografo diplom. Berkšyro Meno ir dizaino koledže, ji penkerius metus dirbo laisvai samdoma fotografo asistente. Tuo metu išbandė save įvairiose srityse – automobilių reklamoje, fotografavo natiurmortus, drabužių madas, maistą, objektus atvirose erdvėse. Pajutusi, kad jau sukaupė patirties ir sugebėjimų, stengėsi kurti savitą stilių.

Dar dirbdama asistente vienoje kelionėje po Vietnamą ji sugebėjo sukurti natiurmortų seriją. Šios fotografijos vėliau buvo pastebėtos parodose, laimėjo apdovanojimus. Tai jai buvo tarsi startinis šuolis pradedant profesionalaus fotografo karjerą. Tuomet jai pavyko pasirašyti profesionalaus fotografo kontraktą su menkai žinoma fotoagentūra. Dabar ji turi agentus, pristatančius jos darbus Vokietijoje, JAV, Prancūzijoje, Italijoje. Kai jau praeity daugybė fotosesijų – užsakymų didelėms kompanijoms, reklamos agentūroms, norisi daugiau dėmesio skirti nekomercinei fotografijai, galbūt irgi komerciniams, bet jos pačios ar kūrybinės grupės sugalvotiems projektams – tvirtina Julia.

Šiuo metu jų domina jaunos merginos ir vaikinai, leidžiantys laisvalaikį namų aplinkoje, soduose, baseinuose, ar paplūdimyje. Serijose ,,In between“, ,,Paauglių istorijos“ ji sukūrė šiandienos vienos amžiaus grupės socialinį portretą.

Kitame projekte pabandė perteikti paauglių merginų nuotaikas išgyvenant reliatyvųjį nekaltumą bei naivumą ir suvokiant brandaus amžiaus neišvengiamumą. Šiam darbui Julia rinkosi tik tas merginas, kurios niekad nebandė fotomodelio karjeros.

Dar vienas iš Julios fotografijos stiliaus ypatumų. Ji maišo dirbtinį apšvietimą su natūraliu ir tokiu būdu išgauna kažką savito. Pvz., ji naudoja šešias – septynias stacionarias blykstes, jomis varijuodama pasiekia norimą efektą. Susumuojant galima pabandyti atspėti Julios kombinacijas: netikėtas, nelogiškas turinys, nenugrimuoti modeliai, natūrali aplinka ir savitas apšvietimas. Galima spėlioti, bet Julia nenuspėjama. Ir tuo ji žavi.

Valentinas Juraitis

Julia Fullerton-Batten. Modelis prie šaknų
Julia Fullerton-Batten. Modeliai briedžiai 4
Julia Fullerton-Batten. Modelis samanose
Julia Fullerton-Batten. Modelis tarp medžių

Panašūs straipsniai