Greifsvaldas. Ar dirbtinis intelektas gali sukurti meną?

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

Autorius Christoph Künne demonstruoja dirbtinio intelekto sukurtą meno projektą „KI – ART“., rodomą galerijoje STP Greifsvalde.

 „DI”(dirbtinis intelektas) yra tik įrankis, kurį naudojau vaizdams kurti.”, -teigia autorius. Daugelis lankytojų tik sužinoję, kaip darbai buvo sukurti, suvokia, kad ši paroda nėra nuotraukų paroda.Vaizdai pateikiami fotografijos pavidalu, redaguoti skaitmeniniu būdu.Bet toli gražu ne: tai vaizdai, sukurti naudojant DI dirbtinio intelekto programas, o ne nuotraukos. Lankytojai galėjo suprasti, kaip tai įvyko per diskusijas su Christoph Künne. Dvi valandas „DI programa“ leido mums tiesiogiai stebėti, kaip jis praturtino vaizdą nauja informacija. Ir jau po kelių minučių didelio ekrano projekcijoje pasirodė naujos, neįtikėtinai žavios vaizdų „interpretacijos“.  Laikai yra džiovinami, mirgantys, dažnai erzinantys, visada ir nuolat veikiami šaunių skaitmenizuoto pasaulio algoritmų. Tikrai retai „romantiška“.Greifsvaldo muilininko sūnui turbūt būtų labai sunku įsivaizduoti save šiuo, mūsų, laiku.Bet jei jam būtų pavykę: kaip atrodytų šios nuotraukos?Kaip jis savo romantiško ilgesio, atsidavimo, pauzės ir apgalvoto nuolankumo akimirkas būtų pavertęs čia ir dabar? Atsakymą galėtų pateikti parodos „KI – KUNST by Christoph Künne“ darbai. Kai kurių vaizdų kartais slegianti ramybė susitinka su nevaržomu spalvų žaismu ir siurrealistinėmis kompozicijomis, glostoma grakščios distopijos.Ar šie kūriniai gali atspindėti karčiai saldų garsaus tapytojo romantizmą? Dėl to, kaip jie buvo sukurti, jie tikrai prisideda prie būsimų diskusijų:Ar dirbtinis intelektas gali sukurti meną?Kas nusipelnė meninės šlovės? MenininkaS Christoph Künne dalyvavo STP galerijoje įvykusioje  diskusijoje pasakojo apie jo paties pastebėjimus ir patirtį.

Šiuo tikslu garsiausias Vokietijos skaitmeninis menininkas, žurnalo DOCMA savininkas, sukūrė savo Caspar David Friedrich vaizdų interpretacijas pavadinimu „CAISPAR“. Tai ne tik sukuria pagrindą diskusijoms dirbtinio intelekto ir meno tema, bet ir Caspar David Friedrich kūrinius perkelia į dabartį ir ateitį.Paroda vyksta dviejose vietose: Caspar David Friedrich filiale Sparkasse Vorpommern ir STP galerijoje.

 

Panašūs straipsniai

Aleksandras Ostašenkovas: Neįvardytas laikas

  2024 m. vasario 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo paroda „Neįvardyto laiko