Fujifilm GFX 50S. Viliojantis vidutinis formatas

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
El.paštas
Share on print
Spausdinti

„Fujifilm“ pradžiugimno fotografijos pasaulį, išplatinę pranešimą, kuriame oficialiai paskelbė pradėję gaminti naują vidutinio formato neveidrodinį fotoaparatą. GFX 50S, pirmasis iš naujosios GFX linijos, yra 51,4 mln. vaizdo taškų vidutinio formato neveidrodinis fotoaparatas. Tikimasi, kad šis fotoaparats bus deramas konkurentas naujajam  Hassselblad  X1D-50c ir kitiems.

Anot „Fujifilm“, fotoaparato, apie kurį buvo kalbama, „vaizdų kokybė yra išskirtinė ir su niekuo nepalyginama“.

Šiuo fotoaparatu padarytos nuotraukos apdorojamos naudojant „Fuji X-Processor Pro“, kuris itin gerai vertinamas už spalvų ir tonų atkūrimo galimybes.

GFX 50S turi naują „Fujifilm G“ formato 43,8 × 32,9 mm dydžio jutiklį, pasižymintį 51,4 mln. vaizdo taškų raiška. Jutiklį galima pritaikyti įvairiems vaizdo kraštinių santykiams. 4:3 yra numatytasis, tačiau galite pasirinkti ir 3:2, 1:1, 4:5, 6:7 bei 6:17 kraštinių santykius, kurie buvo galimi ir tradiciniuose didelio bei vidutinio formato fotoaparatuose.

Visgi, palyginti su tradiciniais vidutinio formato fotoaparatais, GFX yra kompaktiškesnis ir lengvesnis. Kaip ir X serijos fotoaparatai, jis turi daug fizinių mygtukų ir ratukų, tačiau išlaiko ergonomišką dizainą.

Nors šis fotoaparatas neturi integruoto vaizdo ieškiklio, jame yra atskiras nuimamas elektroninis vaizdo ieškiklis, kurį galima nuimti, jei norite fotografuoti naudodami išorinį monitorių (arba jei norite, kad fotoaparatas būtų dar lengvesnis ir portatyvesnis).

Prie fotoaparato galima prijungti papildomą adapterį, kad elektroninį vaizdo ieškiklį būtų galima pakreipti bet kokiu kampu, ir „Vertical Battery Grip“ priedą vertikaliems kadrams fotografuoti.

GFX 50S naudoja naujosios „Fujinon GF“ linijos objektyvus, sukurtus specialiai naujajam G objektyvo tvirtinimo sriegiui. „Fuji“ sukūrė G objektyvo tvirtinimo sriegį su nedideliu 26,7 mm išsikišimu, kad sumažėtų galinio fokusavimo atstumas, kuris padėtų išvengti vinjetavimo ir užtikrinti viso kadro ryškumą.

Iš pradžių su sistema bus suderinami 6 objektyvai: 63 mm f/2,8 (50 mm – 35 mm ekvivalentas), 32–64 mm f/4 (25–51 mm ekvivalentas), 120 mm f/4 (95 mm ekvivalentas), 110 mm f/2 (87 mm ekvivalentas), 23 mm f/4 (18 mm ekvivalentas) ir 45 mm f/2,8 (35 mm ekvivalentas).

Visi naujieji objektyvai turi diafragmos žiedą, C (Command) poziciją ant žiedo, kad diafragmą būtų galima koreguoti fotoaparato valdymo ratuku, ir apsaugą nuo dulkių bei nepalankių oro sąlygų.

Tikimasi, kad naujasis „Fujifilm GFX 50S“ parduotuvėse pasirodys 2017 m. pradžioje.. Laukti liko nedaug.

Panašūs straipsniai