„Fotohobis“ – fotografai fotografams

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
El.paštas
Share on print
Spausdinti

Apsilankius pas Vilniuje įsikūrusius „fotohobistus“ galima greitai pajusti, kad čia ne tik parduotuvė su daugybe foto-daikčiukų (ir, žinoma, didelių, brangių foto-daiktų). Iš tiesų tai vieta, kur žmonės, mėgstantys fotografiją, užsuka ir tiesiog – sužinoti naujienų ir šnektelti apie bendrą pomėgį.

Pomėgį paminėjome ne veltui – pasirodo, visi „Fotohobyje“ dirbantys žmonės yra fotografai. Tad nesvarbu kas – profesionalas ar žmogus, tik svajojantis apie idėjinį vaizdų pyškinimą – užsuks pasikonsultuoti, iš šių darbuotojų gaus ir profesionalų patarimą ar net  vieną kitą idėją.

Kilmė

2007 m. įkūrė fotografas Ignas – jį prie šio verslo idėjos ir atvedė pomėgis fiksuoti gyvenimo akimirkas. Taigi ir parduotuvės pavadinimas taikliai atspindi atsiradimo aplinkybes. Vėliau parduotuvės „vairą“ perėmė žmona Raimonda, turinti žurnalistės „pakraipą“. Dabar Vilniaus „Fotohobyje“ sukasi fotografijos mylėtojų penkeriukė: Raimonda, komercijos direktorius ir vestuvių, gamtos, sporto fotografas Aurimas, „Olympus“ techninio centro specialistas ir fotografas Aivaras, ilgametis „Olympus“ atstovas Lietuvai ir Latvijai Mykolas bei vadybininkas ir fotografas Mindaugas. Kauno filiale darbuojasi Saulius ir Eligijus.

Mykolas, Raimonda ir Aurimas

Klientų ratas

Pasak Raimondos, jų parduotuvė skirta visiems, mylintiems fotografiją: ar tai būtų fotografas, skinantis laurus konkursuose, ar tas, kuriam fotografija yra laisvalaikio praleidimas. „Iš tiesų per gana trumpą laiką tapome vienu didžiausių specializuotos fototechnikos pardavėjų Lietuvoje ir įgijome klientų bei partnerių pasitikėjimą. Tarp mūsų klientų yra ir įvairūs universitetai bei kolegijos, vyriausybinės organizacijos, didžiosios Lietuvos kompanijos bei profesionalūs fotografai, fotostudijos. Tačiau labai malonu dirbti ir su paprastais žmonėmis, kurie tiesiog myli fotografavimą, – tas draugiškas santykis tikrai kartais priverčia pamiršti, kad čia darbas“, – šypsodamasi sako vadovė.

,,Fotohobio” prekybos salės…

Asortimentas

„Fotobohis“ yra ir „Olympus“ serviso centras, atstovauja garsiems fotoprekių gamintojams: OLYMPUS, CANON, NIKON, PENTAX, FUJI, THINK TANK, COKIN, PHOTTIX, ELINCHROM, QUANTUUM, REFLECTA,SAMYANG, SIGMA, TAMRON, LOWEPRO ir kitiems. Čia darbuotojai leis ne tik apžiūrėti, bet ir išbandyti dominančią fototechniką. Asortimente galima rasti įvairiausių fotoaparatų, atminties kortelių, trikojų, objektyvų, filtrų, dėklų, kurpinių, skenerių ir t.t. Viskas, kas parduodama, atrinkta pagal kokybės ir vartotojų pripažinimo kriterijus.

Šnektelkime

Raimonda: visų pirma, turime didžiausią „Olympus“ fotoaparatų pasirinkimą, pas mus gausu skaitmeninių, sisteminių, analoginių fotoaparatų ir jų atributų, taip vadinamųjų prieskonių, tai – trikojai, atšvaitai, filtrai, ryškinimo priemonės. Norintiems būti stilingais ar mėgstantiems dirbti patogiai galime pasiūlyti įvairių detalių. Svarbiausia, kad fotoaparatas būtų naudojamas fotografavimui, o ne gulėtų spintoje (juokiasi).

Mindaugas bendrauja su nuolatiniu pirkėju vilniečiu Rimu

Aurimas:šiuolaikiniame foto versle ypatingai sunku konkuruoti su internetinėmis parduotuvėmis, tačiau tuo pat metu tai yra ir mūsų stiprioji pusė – asmeninis bendravimas bei kompetencija. Per beveik 10 metų parduotuvės gyvavimo laikotarpį susiformavo pastovių klientų ratas, iš kurių nemažai išmokome ir sužinojome patys, ir labai džiaugiamės, kai šiomis žiniomis galime pasidalinti su pradedančiais fotografais. Smagu matyti kaip jie tobulėja ir tampa tikrais savo amato profesionalais. Man labai džiugu, kad Fotohobis  tampa ne tik parduotuve, bet vieta, kur fotografai ateina tiesiog pasikalbėti, pasidalinti savo pasiekimais ar idėjomis. Esame laimingi, jei galime padėti jas įgyvendinti.

Mindaugas:laukiame naujo su pažangiomis savybėmis „Olympus OM-D E-M1 Mark II“, stilingų „Olympus PEN“ ir „Fuji Film“ sisteminių fotoaparatų. Mūsų lentynose jau stovi  visų ilgai lauktas ART serijos fotoobjektyvas Sigma 85 mm F1,4 EX DG HSM. Nepamirškime momentinės-analoginės fotografijos! Mes dažnai klientams pabrėžiame, kad brangi technika tikrai ne visuomet yra būtina. Mąstykime netradiciškai  – technika tam ir kuriama, kad eksperimentuotume ir gyventume laisvai.

Mykolas:dabar sparčiai plinta sisteminiai fotoaparatai. 2009 m. kampanijų „Olympus“ ir „Panasonic“ sukurti jie liudijo apie žmonių poreikį praturtinti gyvenimą fotoaparatais atsisakant mobilaus telefono funkcijos. Imta juos aktyviai pirkti. Šiandien sisteminiai fotoaparatai jau prilygsta veidrodinių fotoaparatų kokybei, o kur dar jų kompaktiškumas… Lietuvoje daugelis žmonių dar nežino apie šiuos fotoaparatus arba tik svarsto, abejoja, o profesionalai iš pradžių nusiperka laisvalaikiui. Įsigijusieji pajunta, kokie jie patogūs, ir nebesiskiria su jais kasdien ar ima naudoti darbui. „Olympus“ kampanija kartą vykdė reklaminę akciją ir visiems, veidrodinius fotoaparatus iškeitusiems į sisteminius, dovanojo dešimties stuburo masažų kursą.

Raimonda: tai fantastiškas sprendimas kelionėms! Pati veidrodinį „Nikon“ išmainiau į sisteminį „Olympus“, kai po vienos kelionės nebenorėjau daugiau su juo skirtis.

Aš: prieš kelis metus buvau užėjusi į jūsų parduotuvę, pirkau ,,muilinę“, bet dabar ji jau pasenusi. Iš užsienio man parvežė naujesnį fotoaparatą, kuris man galbūt yra per daug sudėtingas. Ką daryti?

Aivaras:čia dažna bėda, kai daiktą perkate ne patys, ar užsisakote internetu nežinodami tikslių savo poreikių ir fotoaparato galimybių, todėl mes ir patariame, jei tik įmanoma užsukti pas mus ir išklausyti mūsų patarimų, galiausiai palaikyti fotoaparatą rankose ir išbandyti jį prieš perkant. Na, o jūsų atveju – atsineškite fotoaparatą, pažiūrėsime, pagelbėsime. Į mūsų „Olympus“ serviso centrą kviečiami visi, patiriantys fototechnikos problemų. Daugelyje pasaulio šalių esančios fotografijos prekių parduotuvės savo serviso neturi, tad tuo pasinaudoja sumanūs pardavėjai. Būna, kad užėjęs į servisą, klientas sužino, jog jo techniką dar galima sutaisyti. Numetus ar ką nors padarius, ne visada būtina pirkti naują.

Dar viena unikali paslaugą, kurią teikia mūsų parduotuvė – klientas gali pasiimti ir visiškai nemokamai išbandyti naujausius Olympus sisteminių fotoaparatų modelius realiose sąlygose, tereikia tik užsiregistruoti servisas@fotohobis.lt ir dominantis fotoaparatas visam savaitgaliui jūsų!

Raimonda: beje, mes turime ir internetinę parduotuvę www.fotohobis.lt. Tai dar vienas mūsų privalumas, nes tradicinės ir virtualios fotografijos parduotuvės turėjimas vienu metu yra ne dažnas derinys Lietuvos rinkoje. Naudotis ja patogu: prekė išsirenkama, užsakoma, iš karto išrašoma internetinė sąskaita, kurią apmokėjus prekė namus pasiekia jau kitą dieną. Jei įsigijus prekę internetu, vėliau kyla klausimų, kviečiame kreiptis – mielai pakonsultuosime, pagelbėsime.

„Fotohobio“ parduotuves galima rasti Kareivių g. 19 Vilniuje ir Laisvės al. 28 Kaune. Internetinės parduotuvės adresas – www.fotohobis.lt.

Jurga Dirkstytė

Valentino Juraičio nuotr.

http://www.fotohobis.lt/sigma-50-100mm-f18-dc-hsm-art-5

Panašūs straipsniai