Fotografijos knygų festivalis Vienoje

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

Šis festivalis yra vienas iš vos kelių tik šiai fotografijos sklaidos priemonei skirtų festivalių Europoje. Tokie festivaliai imti rengti, nes fotografijų knyga per pastaruosius dešimtmečius tapo nauja raiškos forma, sujungiančia tradicinį fotografinį pasakojimą, konceptualius sprendimus, knygos meną bei inovatyvius poligrafijos pasiekimus. Fotografinė knyga, skirtingai nei tradiciniai meno albumai, nesiekia tik atspindėti kūrinius kitoje medijoje, bet tuos kūrinius laisvai traktuoja ar perkuria naujame knygos formate.

Vis daugiau Lietuvos organizacijų prisistato būtent tokio pobūdžio renginiuose, o Lietuvos fotomenininkų sąjunga jau trečius metus Vienoje pristatė naujausias lietuviškas fotografijos knygas. Šiemet, be ankstesniųjų metų leidinių, Austrijos ir visos Europos fotografijos mėgėjai galėjo susipažinti su naujausiais žinomų Lietuvos fotografų albumais – Remigijaus Treigio „Fotografijos“, Antano Sutkaus „Lietuvos žmonės“ ir kitais. O birželio 20 d. Gytis Skudžinskas pristatė LFS metraštį „Lietuvos fotografija: vakar ir šiandien ‘14“ bei Lietuvos fotografiją.

Festivalyje, kaip ir kituose panašiuose renginiuose, vyksta paskaitos, darbų peržiūros, geriausio knygos maketo apdovanojimai. Be kitų renginių, Vienoje svarbus buvo susitikimas su 2014 m. pasaulyje sėkmingiausios ir daugiausiai apdovanojimų pelniusios fotografijos knygos „Hidden Islam“ autoriumi Nicolo Degiorgis, su kuriuo, beje, Lietuvos fotomenininkų sąjunga pastaruoju metu derina apsilankymo Nidos fotografų seminare galimybę. Šiais metais renginyje įsikurė itin specifinė vieta, žinomo amerikiečių žvaigždžių fotografo Williamo Kleino kavinė, kurioje lankytojai galėjo gurkšnoti kavą kartu su šia žvaigžde.

Galimybę dalyvauti šioje fotografijos knygų mugėje užtikrino Lietuvos Respublikos ambasada Austrijoje ir kultūros atašė Austrijoje.

Lietuvos FMS inf.

Panašūs straipsniai