Daug vardų. Jaunų fotografų debiutas

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

Arnoldas Kubilius

Į jaunų autorių kūrybą  atkręipiamas dėmesys.Tai įvyksta banguojančiu ritmu.  Surengiamos  fotoparodos, jų darbai publikuojami kataloge, aptariama spaudoje. Pastaraisiais metais ši tradicija  buvo apmirusi. Štai ir vėl 2010 metais atgaivinta.Vilniaus ,,Prospekto” galerijoje buvo surengta jaunųjų fotografų paroda. Šį kartą fotografai neskirstomi nei į jaunuosius, nei į pagyvenusius: debiutantų amžius nuo 16 metų iki… Svarbu, kad parodos autoriai savo gyvenimiška ir kūrybine patirtimi pratęstų Lietuvos meninės fotografijos tradicijas nuo klasikinės iki postmodernistinės, analoginės ar skaitmeninės iki pinholo eksperimentų. Vieni autoriai jau tvirtai žino, kur eina, kiti dar tik ieško savęs, savojo braižo ar išraiškos.

Debiutas… Vienoje pusėje greičiau plakančios širdys, drėkstantys delnai, apsimestinė ramybė,  kitoje – įdėmūs žvilgsniai, kartais atlaidūs ir gera linkintys, kartais per daug kritiški, kartais įtarūs: ar debiutantas jau moka pasirinkto meno kalbą, o gal jis jau įgijo savitą balsą ir kėsinasi išjudinti visuotinai pripažintų stilistikų pamatus, išmušti pagrindą iš po kojų vienam kitam žiūrinčiajam?

Parodoje pristatomi autoriai:

Ernesta Aleknaitė,Tomas Andrijauskas,Ieva Austinskaitė,Saulius Baranauskas,Mindaugas Buivydas,Mindaugas Česlikauskas,Evelina Daugėlaitė,Mindaugas Dryža,Mindaugas Gabrėnas,Rytis Gervickas,Kamilė Gudmonaitė,Edita Jablonskienė,Arnoldas Kubilius,Augustinas Našlėnas,Kristina Nazimova,Egidijus Petraitis,Ieva Rutė,Daumantas Simėnas,Dainius Ščiuka,Viktorija Vaišvilaitė-Skirutienė,Simonas Valatka,Aldona Zykutė.

Ernesta Aleknaitė. Išnykimas

Augustinas Našlėnas. Gyvenimas (2009)

Ieva Austinskaite. Žiūrėjimai ir matyma

Ieva Rutė. Yangono uostas

Indre Šerpytytė. Portretas (36)

Kamilė Gudmonaitė. Herräng

Kristina Nazimova. Sustingusi žiema

Rytis Gervickas. Skersgatviai

Saulius Baranauskas. Palėpės paslaptys

Simonas Valatka. Sezoniniai žaidima

Tomas Andrijauskas. Lietaus veidai

Viktorija Vaišvilaitė Skirutienė

Panašūs straipsniai

Aleksandras Ostašenkovas: Neįvardytas laikas

  2024 m. vasario 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo paroda „Neįvardyto laiko