Andrius Burba: keičiant matymo kampą – Underlook

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
El.paštas
Share on print
Spausdinti

Fotografas Andrius Burba įgyvendino savo seną sumanymą ir nufotografavo kates iš apačios. Jis pats nesitikėjo, kad ši idėja taip patiks internautams ir taip greitai apskries visą pasaulį.

Šiandieniniame civilizuotame pasaulyje mažieji draugai, kartais ir didieji, jeigu omeny turėsi arklius, tampa ir kultūros dalimi. Jų vaizdai, vizualizavimas įsiveržia į mūsų erdvę įvairiomis formomis.

Andriaus Burbos kūryba – yra gyvas to patvirtinimas. Vokietijos leidykla išleido du  A. Burbos fotoalbumus su gyvūnų fotografijomis ,,Underlook“.

2018 m. tarp „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų nominantų  buvo atrinkta Andriaus Burbos  fotografija „Juodas arklys iš apačios“.  Konkurso komisija, į kurį atsiunčiama per 171 tūktst. fotografijų, sužavėjo  autoriaus  originalus  žvilgsnis ir kūrybiškas  sprendimas.

A. Burbos fotografija buvo atrinkta tarp 80 geriausių, todėl dvi savaites buvo eksponuota parodoje pačiame Londono centre – Somerset rūmuose.

Andrius projektą „Underlook“pradėjo dar 2015 m., o į viešumą išleido 2016 m. Viskas prasidėjo nuo juokingos nuotraukos, kurioje iš apačios nufotografuota ant stiklinio stalo tupinti katė. Sugalvojo  išbandyti šį žanrą studijoje su aukštos kokybės fotografijomis, vyras suprato, kad eksperimentą reikia tęsti.
Įgyvendinti šį kūrybinį sumanymą  prireikė  ir  fotografo profesinių žinių, sumaniai valdyti  studijinį apšvietimą,  ir architekto, statybininko įgūdžių, erdvinio mąstymo.

Kai iškyla  paminklas miesto erdvėje jo  autoriai būna keletas, ne tik  skulptorius.

Įgyvendinant  projektą Andriui Burbai  taip pat teko  atsiskleisti keliuose  vaidmenyse.Ir  fotografo, ir architekto, ir statybininko.

Fotografo profesijos jis  išmoko ne universitetuose,  ne akademijose, kolegijose, o senuoju  meistrystės keliu.

Tęsdamas XX a. pradžioje fotografo amato buvo mokomasi pas meistrus. Tokios meistrystės tradicijos, kokios gyvavo didmiesčiuose ir mažuose miesteliuose.

Pavyzdžiui tarpukario Marijampolėje, kur gimė ir augo Andrius, žymusis portretų fotografas Moisiejus Buhalteris  išugdė visą  plejadą aukštos kvalifikacijos fotografų.

Net negalvodamas apie  senas užnemunės  tradicijas vaikinas  irgi nuėjo dirbti mokiniu- gizeliu į fotografijos studiją Vilniuje  pas  vieną geriausių  reklamos ir žurnalų fotografą Tomo Kaunecką. Daug ko išmoko.

„Pusę metų dirbau sunkiai ir nemokamai,ir džiaugiausi, kad galiu būti šalia meistro, tai buvo daugiau nei įdomu, tai buvo tai, ko net neįsivaizdavau, tai buvo geresnė mokykla už universitetą.

Tada metams su puse išvykau į Angliją, grįžęs vėl įsidarbinau dviems metams pas Tomą. Šįkart – už minimumą. Man buvo ne piniguose esmė, o tai, ką galiu pasiimti iš mokytojo.

   Tačiau lengva tikrai nebuvo.Buvau jaunas, iš mažesnio miesto, neišlepęs. Džiaugiausi dirbdamas nemokamai ir man buvo gerai, – prisimena A. Burba.

Keletą metų dirbdamas  Tomo Kaunecko studijoje  jis įgijo aukščiausią reklamos

fotografo kvalifikaciją: darbas su fotomodeliu, sudėtingo apšvietimo konfigūracjos, užsakovų idėjų įgyvendinimas.

Diena po dienos tai tampa rutina , ir  norisi įgyvendinti savo idėjas.

Apie Andrių Burbą  rašė pasaulinė spauda: „New York Post“, „The Daily Mail“, „The Telegraph“. Jo darbus vadina genialiais ir prognozuoja tarptautinę karjerą. Jaunas fotografas savo netikėtu eksperimentu – gyvūnų fotografijomis iš apačios – nesvajojo sudominti  pasaulio. Juolab kad pradžioje visa tai atrodė tik linksmas žaidimas.

O dabar svarbu išsaugoti tą dėmesį ir toliau realizuoti  sumanymus naujomis formomis ir idėjomis.

Savo internetinėje svetainėje ,,Underlook.org “ A. Burba publikuoja ne vieną projektą, kuriame atsiskleidžia dažnai nematoma dalykų  pusė.

Andrius Burba. Underlook 1

Andrius Burba fotosesijos metu

Andrius Burba. Underlook 2

Statybos darbai ruošiantis fotosesijai

Andrius Burba. Underlook 2

Andrius Burba. Underlook 3

Andrius Burba. Underlook 4

Andrius Burba. Underlook 5

Andrius Burba. Underlook 6

Andrius Burba pristatant fotoprojektą

Andrius Burba. Underlook 7

Andrius Burba fotosesijos metu

Panašūs straipsniai