Andrius Narvičius. ,,Analoginės klajos”

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

Andrius Narvičius. Be pavadinimo

– Per savo gyvenimą  einu ne tiesia linija. Klajoju . O savo inertiškose klajose  sutinku netikėtus pakeleivius, atrandu  vietas ir objektus , kurie  dėl vidinės energijos  ir trumpam  priverčia stabtelėti, užfiksuoti juos fotografijoje. . O tada vėl  keliauju  niekam nežinoma kryptimi, metai iš  metų  blaškausi  fotografiniuose procesuose.

Pinhole kamera  sukurti darbai. Tai tarsi  pirmapradis byksmas  fotografijoje. Primityvus adatos  dūris atveria  vaizdus, kurie  keri savo paprastumu ir netikėtais rezultatais. Juos  ne iš karto pamatai, o tik grįžęs  į laboratoriją. Prie raudonos lemputės  išryškėja vaizdas.

Kaip ir Pinhople didelio formato fotografija mane išmokė  lėtai, tendencingai ir palaipsniui eiti tikslo link, per  matinį stiklą  žvelgiu į pasaulį atvirkščiai, pastebėdamas kitiems nematomas smulkmenas.

Šlapio kolodijaus  procesas – tai  mano mėgstamiausia technika , kadaise buvusi  tikras proveržis  fotografijos pasaulyje , reikalaujanti  didelio preciziškumo ir kantrybės.. Lyg alchemikas , ieškantis  mistinio  elemento , galiu pažvelgti į pačias  paslaptingiausiais žmogaus sielos gelmes , – teigia parodos autorius Andrius Narvičius.

Andrius Narvičius

Andrius Narvičius  , šiuo metu gyvenantis ir dirbantis  Velse (Didžioji Britanija), fotografija susidomėjo dar vaikystėje,kai mama padovanojo pirmąjį fotoaparatą ,,Smena 8”. Iš 12 kadrų juostos  vos keli gaudavosi geri, tačiau tai nenuvylė, tik dar labiau paskatino domėtis fotografija. Fotografo Vytauto Žukausko vadovaujamame fotobūrelyje  Marijampolėje išmokė ryškinti  fotojuostas, spausdinti nuotraukas, dar labiau sustiptino  troškimą  domėtis  vaizdais,  medžioti  juos,  domėtis žymių fotografų kūryba. Vėliau  savo žinias gilino  studijuodamas Vilniaus dailės akademijoje fotografijos ir media meną. Čia iš  fotomenininko Gintauto Trimako  gavo dovanų senovinį lagaminą, kurį pavertė  savo pirmąja pinhole kamera.

Šiame greitai besimainančiame skaitmeniniame pasaulyje, kur masinės gamybos objektyvai ir lęšių, mobiliųjų telefonų sąranga niveliuoja vaizdą ir fotografijos tampa panašūs vieni į kitus. Naudodamas senąsias technologijas autorius išlieka ištikimas analoginei fotografijai ir senosioms  fotografijos tradicijoms.

Portretai sukurti naudojant  naudojant studijinę kamerą ir kolodijaus apdorojimo būdus mus tarsi nukelia į devynioliktą amžių į amerikiečių fotografo, kadaise  sukūrusio indėnų portretų seriją… Tačiau Andrius fotografuoja  šiandien, ir šiandienos žmones. Į mus žvelgia gilūs ir viduje turtingi žvilgsniai, liudijantys, kad ir kitoje  fotoaparato pusėje stovi neabejingas, mąstantis ir nepaviršutiniškai jaučiantis autorius.

Publikaciją parengė V. Juraitis 

Paroda nuo 2022 05 27 d. veikia  Marijampolės  kultūros centre.

Andrius Narvičius. Be pavadinimo (Šlapio kolodijaus  procesas)

Andrius Narvičius. Be pavadinimo

Andrius Narvičius. Be pavadinimo

Andrius Narvičius. Be pavadinimo (Pinhole kamera)

Andrius Narvičius. Be pavadinimo (Pinhole kamera)

Andrius Narvičius. Be pavadinimo

Panašūs straipsniai

Aleksandras Ostašenkovas: Neįvardytas laikas

  2024 m. vasario 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo paroda „Neįvardyto laiko