Alfonsas Budvytis 1949 -2003

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

Kai netikėtai išeina žmogus, palieka pradėti  ir neužbaigti darbai… ir artimųjų, kolegų, kritikų prisiminimai…

Alfonsui Budvyčiui nereikėjo ilgai laukti pripažinimo. Tarptautinėse parodose ir kataloguose matydavome daug  jo fotografijų, o analitiniuose straipsniuose jis priskiriamas žymiausiausiems, savičiausiems Lietuvos fotomenininkams. Deja, savęs verto leidinio jis nesulaukė, nors toks jau buvo planuojamas, tikėkimės, kad ateity pasirodys  jo atminimui.

Alfonsas Budvytis. Iš serijos ,,Tylioji gamta” 1991-1995

Pastaruosius  keletą metų Alfonsas Budvytis  vis labiau užsidarydavo kaimo sodybos pasaulyje. Jis ten gyveno ne kaip savaitgaliais ramybės ieškantis miestietis, o kaip fotografas prie žemės ūkininkaujantis.

Budvyčio karta buvo ryškesnė, jos atėjimas į fotografiją buvo pastebimas., įsimintinas. Tačiau Alfonsas, iš profesijos medikas – farmacininkas, ir tarp jų išsiskyrė gamtišku laisvumu, universalia klausa, maištingumu.

A.Budvytis darė subtilų meną. Serijoje ,,Tylioji gamta” jis įsiklauso, kaip ošia miškas, šlama nendrės, auga žolė. Ir bulvės  jam gali atrodyti ne tik gyvos, bet  netgi švelniai ar ironiškai erotiškos. Kitos jo serijos ,,Lietuvos miesteliai” 1988 m. ,,Vilniaus vaizdai” 1986 m. ir kiti pavieniai darbai darė naują posūkį mūsų fotografijoje.

Alfonsas Budvytis. Iš serijos “Vilniaus vaizdai“ 1990

Panašūs straipsniai

Aleksandras Ostašenkovas: Neįvardytas laikas

  2024 m. vasario 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo paroda „Neįvardyto laiko