Gediminas Žilinskas yra gerai žinomas fotografas šalyje ir užsienyje. Jo darbai publikuojami tarptautiniuose leidiniuose, tokiuose kaip L’Officiell ir Playboy. O Lietuvoje jis yra pripažintas mados fotografas, pelnęs daugybę apdovanojimų konkursuose, surengęs kelias autorines parodas. Daugelis mūsų skaitytojų, vartydami žurnalus Ieva, Express Mada, Laima, Nuo Iki ir kitus, kurie, deja, ne visuomet pažymi fotografo pavardę, kiekvieną mėnesį atkreipia dėmesį į Gedimino sukurtus įspūdingus moterų portretus. Jo fotografijos puikuojasi daugiau kaip ant 300 žurnalų viršelių.
Moters kūno vaizdavimas yra vieni iš sėkmingiausių darbų Gedimino kūryboje. Kiekviena fotografija atspindi gyvenimo istoriją su natūraliu moters grožiu ir šešėlių žaismu.
Portreto žanre Gediminas išbandė daug įvairios technikos, o pastaruoju metu dirba fotoaparatu ,,Canon EOS Mark III“. Jo naudojami objektyvai daugeliu atvejų kūryboje garantuoja pusę sėkmės.
Į Lietuvą atkeliavus naujai ,,Canon“ objektyvų siuntai, Gediminas pirmasis išbandė ,,Canon EF“ 24–70 mm f/2.8L II USM. Žurnalo ,,Vyzdys foto/video“ redakcija paprašė įvertinti šį objektyvą.
Gediminas Žilinskas:
– Pirmas dalykas, kurį labai pajutau naudodamas šį objektyvą, yra ryškumo nustatymo greitis ir jo tikslumas. O tai reiškia – mažiau prarastų kadrų fotosesijose dėl netikslaus ryškumo, ypač dirbant visiškai atvėrus diafragmą, kai ryškumo zona būna labai siaura.
Taip pat ypač pagerėjo ryškumo nustatymo kokybė ir į ne tokius kontrastingus paviršius kaip vienspalvės, nefaktūrinės plokštumos. Ši savybė yra didelis palengvinimas darbo metu. Dar vienas aiškiai matomas pasikeitimas, lyginant su kitais objektyvais, net su mano mėgstamu 135/f2, – spalvų gylis-sodrumas-vaizdo kontrastas. Keletą kartų net suabejojęs (pakeitęs objektyvą, pamačiau skirtumą) tikrinau, ar nepasikeite fotoaparato spalviniai nustatymai. Objektyvas beveik nepraranda vaizdo kontrasto, jei kadre yra priešpriešinė, kontražūrinė šviesa, kurios šaltinį ne visada pavyksta gerai paslėpti fotografavimo metu, kad nepapultų į optiką. Mano nuomone, tai labai didelis šio objektyvo pliusas.
Taip pat jaučiamas didesnis antrojo plano (fono) ,,išplovimas“ nustačius atvirą diafragmą nei pirmtako ,,Canon 24-70/f2.8“. Todėl šio objektyvo kokybė artėja prie fiksuoto židinio nuotolio objektyvų piešinio kokybės.
Lygindami ,,Sigma“ 50 mm ( f1,4) ir šį naują objektyvą nustatę tą patį židinio nuotolį ir diafragmą 2.8, gauname labai panašų vaizdą.
Aišku, su fiksuoto židinio objektyvais jis nepakonkuruos visu šimtu procentų. Nes jų kitokia konstrukcija ir vaizdavimo galimybės, atsirandančios visiškai atveriant diafragmą.
Dar priduriu, kad objektyvas ne tik lengvesnis, bet ir mažesnis, kompaktiškesnis. Smagu, kad krepšyje užima mažiau vietos.
Taip pat gerai, kad gaubto (blendos) tvirtinimas yra su fiksuotuvu. Minusas tas, kad naujasis gaubtas – mažesnis, tai ir nuo atsitiktinių spindulių mažiau apsaugo, ir naudos iš jo nedaug.
Ir dar paskutinis momentas, kurį norisi paminėti: kaip rodo mano atlikti testai, tai yra pats ryškiausias (atkuriant detales) iš visų mano dabar turimų objektyvų. Dėl ryškumo savybių lenkia 135/2, 85/1.8 ,50/1.4 ir net 35/1.4 (visi ,,Canon“, išskyrus 50 mm ,,Sigma“) objektyvus.
Techninės charakteristikos
„Canon EF“ 24–70 mm f/2.8L II USM objektyve įdiegta „Canon“ vaizdo stabilizavimo (IS) technologija bei automatinio fokusavimo (AF) sistema su ultragarsiniais varikliais. Naujieji objektyvai pritaikyti skaitmeniniams veidrodiniams fotoaparatams.
Objektyvuose įdiegta nuolatinio rankinio fokusavimo funkcija suteikia daugiau reguliavimo galimybių. Šia funkcija įmanoma naudotis ir veikiant automatiniam fokusavimui.
Objektyve EF 24–70 mm f/2.8L II USM įdiegta naujoji vaizdo stabilizavimo sistema suteikia galimybę fotografuoti nustačius keturiais žingsniais ilgesnį išlaikymą.
Objektyvo išorė yra padengta aukštos kokybės odos tekstūrą imituojančia danga. Sandari konstrukcija nepraleidžia dulkių ir drėgmės, fiksavimo funkcija padeda apsaugoti lęšius nuo smūgių keliaujant, o fluoro danga neleidžia ant priekinio ir užpakalinio lęšio kauptis dulkėms, nešvarumams ir atsirasti pirštų atspaudams.
VYZDYS_2012_2