Vertinga trikojo savybė išskėsti kojas iki pat žemutinės padėties ir naudojant prailiginimo strypą, kurį galima sukioti įvairiomis kryptimis. Tai ypač tinka makrofotografijai.
Kiniečių prekinis ženklas Vanquard trikojų rinkoje siūlo platų ir įvairialypį asortimentą. Mūsų skaitytojus jau supažindinome su keletu gaminių.Stereotipai griūva, kaip kortų nameliai, kukliau įvertinti prekių ženklai įgyja fotografų pasitikėjimą. Tie kas išbandė vanquardus, nenusivylė, juos patenkina šių gaminių kokybė ir kaina.
Nors man ir nepaptinka naudoti trikojį, paprasčiausiai tingiu jį visur tampytis ,,gąsdinti žmones”, bet visuomet vežiojuosi automobilio bagažinėje ir trikojį, ir vienkojį.
Ir visuomet su trikoju, nuotraukos, ypač naudojant teleobjektyvą, išeina žymiai ryškesnės.
Šįkart pabandyti paėmiau Vanguard ABEO pro 283 AGH.
Iš išvaizdos – tai tikras monstras. Masyvus. Sveria 3,3 kg. Iš karto matyti, kad skirtas rimtiems profesionalo darbams. Nors atidžiau panagrinėjus taip atrodo tik iš pirmo žvilgsnio. Didumo įspūdį sukelia masyvoka pistoleto formos galvutė.
Daug, negalvodamas kaip čia ką daryti, trikojo, aliumininių vamždių jungtis prailginau. Lengvai prasiilgino ir drūčiai susitvirtino specialių gniaužtų užspaudžiamuoju būdu.
Tačiau kaikuriuos trikojo išskleidimo mygtukus buvo sunku nuspausti. Kilo abejonių, kad iš vis nepavyks iki galo juos nuspausti,ir išskleisti trikojį. Gal tai įvyko todėl, kad trikojis visiškai naujas ir dar nepranešiotas.
Galvutė
Pabandžiau fotografuoti pritvirtinęs fotoaparatą prie pistoleto formos galvutės. Galvutė Vanquard GH 300T maloniai nudžiuga, kaip lengva ir patogu fotoaparatą kraipyti ir greitai užfiksuoti jo padėtį.
Naujovė dar yra ta, kad pistoleto mygtukas specialiu laidu sujungiamas su fotoaparato užraktu.Tai leidžia dar stabiliau paleisti užraktą. sumažinant bet kokią abejonę, kad savo kūnu fotografuofamas pats sujudinsi trikojį.
Naudojant galvutę GH 300T, sujungtą su fotoparato užraktu, labai patogu fiksuoti judančius objektus, filmuoti vaizdo kamera.
Galvutė sutepta specialiu skysčiu. Užveržus fiksatorių laikė stipriai..
Nesrandartiniai sprendimai.
Pabandžiau trikojį išskleisti nestandartinėme forma, prisitaikydamas prie aplinkos. Vieną tikojo koją įrėmiau į grindinį, kitas dvi į automobilį. Stovėsena tokioje padėtyje, guminių antgalių, lipniai priglungančių prie paviršiaus dėka – gana stabili.
Trikojo antgaliai
Antgaliai trijų rūšių: ,,guminė šlepetė – sniego pagrindui“, guminis -vasarai ir metalinis smaigas – ledui.
Patiko šiame trikojyje tai, kad atramos galuose minštas guminis apavas, tarsi minkšta šlepetė priglunda prie pagrindo, kuris įranginiui suteikia stabilumo ir labiau ,,sugeria“ vibraciją.