Universalus žvilgsnis
„Sigma” 18-200 mm objektyvas
Objektyvų gamintojas „Sigma“ jau daugiau nei dešimtmetį siūlo 18-200 mm itin vaizdą pritraukiančius objektyvus, tinkančius pagrindinių DSLR fotoaparatų gamintojų modeliams. Tiesą sakant, pirmasis „Sigmos“ 18-200mm f/3,5-6,3 DC objektyvas buvo ir pirmasis tokios klasės 11x pritraukiantis objektyvas, specialiai sukurtas DSLR fotoaparatams su APS-C formato jutikliu.
Šis objektyvas yra atnaujinta 2007 m. ir 2011 m. išleistų modelių su optine stabilizavimo ir ultragarsinio variklio technologijomis, kuriomis buvo patobulintas 2005 m. modelis, versija. Daug mažesnis ir lengvesnis už ankstesnius „Sigmos“ 18-200 mm itin vaizdą pritraukiančius objektyvus šis modelis taip pat suteikia galimybę fotografuoti makro režimu maksimaliu padidinimo santykiu 1:3 fotografuojant minimaliu 39 cm atstumu. Tai kol kas geriausias 18-200 mm klasės „Sigma“ objektyvas. Net drįstume teigti, kad tai geriausias šiuo metu rinkoje esantis 18-200 mm itin vaizdą pritraukiantis objektyvas.
Sukurtą DSLR fotoaparatams su APS-C formato jutiklius ir tinkamą „Nikon“, „Canon“, „Sony“ ir „Pentax“ objektyvo tvirtinimo sistemoms, šį objektyvą sudaro 16 elementų, suskirstytų į 13 grupių. Tarp jo elementų – keturi specialūs žemos sklaidos (angl. Special Low Dispersion (SLD) stiklo elementai, kurių dėka mažinamas violetinių kraštų efektas ir trys asferiniai elementai, padedantys kontroliuoti išgaubtų linijų iškraipymą esant plačiakampio objektyvo nustatymams ir įgaubtų linijų efektą nustačius teleobjektyvo funkciją. „Sigma“ daugiasluoksnė objektyvo danga, mažinanti atspindžių ir šviesos blyksnių efektą. Taip pat galima įsigyti žiedlapio formos objektyvo gaubtą, kuris montuojamas objektyvo priekyje, siekiant užtikrinti dar didesnę apsaugą nuo atspindžių. Vaizdo stabilizavimas užtikrinamas dviem būdais: „Nikon“ ir „Canon“ fotoaparatų savininkams objektyvas parduodamas su „Sigmos“ patentuota optine stabilizavimo (OS) technologija su maždaug trimis užrakto greičio kompensavimo padalomis.
Šis objektyvas gana plačiai pritokomas:fotografuoti šeimą,gatvės įvykius, sportą.
Ojektyvo korpusas iš tvirtos plastmasės pagaminta rėmo konstrukcija byloja, kad prietaisas atlaikys nuolatinį naudojimą ir transportavimą fotoaparato dėkle. Vaizdo pritraukimo ir rankinio fokusavimo žiedų guminis paviršius užtikrina, kad pirštai lengvai nenuslys. Objektyvo tvirtinimo rėmas metalinis. Vienas įspūdingiausių objektyvo pasiekimų – jo dydis (ir svoris) lyginant su objektyvo pirmtakais. 2007 m. modelio išmatavimai buvo 98 x 79 mm, o 2014 m. – tik 86 x 70,7 mm. Viena šio dydžio mažėjimo pasekmių –62 mm filtro sriegis (lyginant su 2007 m. versijos 72 mm sriegiu). Šis faktas gali padėti jums sutaupyti pinigų perkant filtrus. Fokusavimas vyksta objektyvo viduje, todėl fotografuojant automatinio fokusavimo režimu išorinis žiedas nesisuka.
Apie 280 EUR kainuojantis „Sigma“ objektyvas yra daug pigesnis nei kiti tos pačios klasės „Canon“ ar „Nikon“ objektyvai, todėl jo kainos ir kokybės santykis nepralenkiamas. Vaizdo kokybė taip pat įspūdinga –fotografuojant 18 mm nustatymu vaizdas kadro centre ypač ryškus ir labai geras kadro kraštuose. 50 mm nustatymu ryškumas kiek suprastėja, bet išlieka daugiau nei labai geras kadro centre. 200 mm nustatymu vaizdo kokybė kraštuose smarkiai krinta, tačiau kadro centre vaizdo ryškumas vis dar labai geras. Naudojant teleobjektyvo funkciją vaizdo ryškumą kadro kraštuose galima pagerinti nustatant difragmą ties f/8-f/11 padalomis.
Taip
Tai universalus kintamo židinio nuotolio objektyvas yra patrauklus tiems, kas nemėgsta tampytis keleto objektyvų ir tuo pačiu nori užfiksuoti daug ką: sportą, peizažą, kelionių pastebėjimus.
Ne
Prasto apšvietimo sąlygomis, kai tenka fotografuoti atvira diafragma šiek tiek nukenčia ryškumas.