- Laikas
- Fotonuoma. Remontas
- Emigracija
- Mažoji Lietuva
- Fotoaparatai
- Žodynėlis
- Kelionės
- Kūrybos galerija
- Pradžia
- Kontaktai
- Knygos
- Žurnalo prenumerata
- Skaityti VYZDYS žurnalus
Deimena Labanauskaitė: Kelionė į Karaliaučių dviračiais: 7 dienos, 358 km ir pirmasis pasimatymas su savo vardo upe
Žurnalas 2016 PDF formatu
Žurnalas 2018 PDF formatu
Žurnalas 2018 PDF formatu
Objektyvų bandymas. Kai prireikia plačiau aprėpti
Sigma 8-16 mm F 4-5,6 ypač plataus kampo objektyvas, skirtas APS- C formato ( jutiklio 23,7×15,7 mm , vadinamasis pusės fotojuostos kadro dydis. Viso kadro jutiklio formatas yra 24×36 mmred.) skaitmeniniams veidrodiniams fotoaparatams. Objektyvą galima naudoti ir viso kadro fotoaparatams, tik tuomet pilnai neišnaudojamos jutiklio galimybės.
Tai gana plataus kūrybiško panaudojimo fotoobjektyvas, tinkamas kelionėms, peizažui , įvykiams, vestuvėms ir visam kam, kai tik į aplinką prireikia pažvelgti plačiu ir ypač plačiu kampu. Šis objektyvas išgelbėja, kai reikia plačiai aprėpti, o vietos fotografui atsitraukti. O plačiau apimti vaizdą tradiciniu objektyvu, neužtenka. O tai atsitinka neretai
…
Pirmas įspūdis. Šis objektyvas puikiai perteikia ryškumą kadro centre ir kraštuose ypač fotografuojant plačiausio 8 mm kampo nustatymu. Sigmos gamintojai tai pasiekia lęšius padengdami specialiu, mažinančiu atspindžius ir šviesos spindulių lūžius fluorito sluoksniu. Geriausias ryškumas pasiekiamas kadro kraštuose užveriant diafragmą iki 11 padalos, ir yra puikus. Fotografuojant atvira diafragma pvz. 4-5,6 kraštuose, esant prastesniam apšvietimui, nežymiai pastebimi ryškumo skirtumai centre ir kraštuose. Tačiau tai beveik visų plačiakampių objektyvų bruožas
.
Kaip ir kiekvienas ultraplačiakampis , šisSigma 8-16 mm yra įnoringas. Jeigu nori savo žiūrovus ir klientus ,,stebinti” vaizdo iškraipymais, ir subjaurojimais, tai gali tą lengvai atlikti naudojant jį,.kaip.,,žuvies akį”. Tačiau žiūrovams tokie žaidimai greitai pabosta, ypač, kai eksperimentuojama jų erdvėmis, ar, dar blogiau – kūnu ir išvaizda.Na ir spaudos fotografijoje siekiama ir reikalaujama, kad realybė neprarastų dokumentalumo. Objektyvas netinka fotografuoti portretą stambesniu planu, nes arčiau esančios detalės, kūno dalys iškraipomos. Tačiau fotografuoti herojų iš toliau, atsitraukus per 2-4 metrus, jo erdvėje, kabinete, įspūdingoje gamtos aplinkoje, galima pasiekti gražių kūrybinių rezultatų.
Iškraipymai, distorsijos. Šio objektyvo iškraipymai naudojant židinio nuotolį pradedant padalomis nuo13 mm iki 16 mm beveik nepastebimi, kadro kraštuose iškraipymai sudaro vos 1,4 proc.
Fotografuojant plačiausiu kampu 8 mm šie iškraipymai pastebimi ypač , jei fotoaparatas , spaudžiant mygtuką , nėra vertikalioje santykyje su objektu padėtyje. Todėl fotografuojant ultra plačiakampiu prireikia naujų įgūdžių, kurie tolydžio įgyjami lavinant skonį ir siekiant saikingumo.
Objektyvo autofokusavimas greitas ir tylus, tai pasiekiam naudojant Sigma HSM naujausią fokusavimo technologiją.. Maži pakeitimai nustatant ryškumą atliekami labai greitai. Apskritai, šis objektyvas yra kompaktiškas , nesunkus, nes konstrukcija iš plastiko, o įtvaras metalinis. Gaubtelis apsaugo nuo pašalinių spindulių
.
Galima padaryti išvadą:Sigma 8-16 mm yra geras, būtinas pagalbinis objektyvas fotografui, siekiančiam sukurti gerų nuotraukų visose situacijose.
Valentinas Juraitis
TAIP: Palyginti nebrangus, patogus naudoti, puikiai perteikia ryškumą. Gelbsti situacijose, kai kitu objektyvu negali aprėpti vaizdo.
NE: Būdamas ultraplačiakampiu (išorinis lęšis labai išgaubtas) objektyvas neturi galimybės tvirtinti apsauginio filtro, kuris apsaugotų nuo dulkių, lietaus.
www.vilbrafoto.lt