Maltos eskizai.Sala

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

Maltos Respublika − salų valstybė Viduržemio jūroje, Pietų Europoje. Nuo 2004 m. – Europos Sąjungos narė. Taigi kodėl Malta? Pradžiai keli įdomūs faktai apie ją: 3600 m. pr. m. e. statomos įspūdingosios akmeninės Neolito laikotarpio šventyklos. Beje, jos senesnės ir už Stounhendžą, ir už Egipto piramides, valstybinės kalbos: anglų ir maltiečių. Maltos Respublikos plotas yra 316 km² (bendram įspūdžiui apie Maltos realų dydį susidaryti reikėtų paminėti, kad Vilniaus plotas – 401 km²).

Maltos sostinė ir svarbiausias uostas –  Valeta. Unikalios yra Neolito amžiaus Maltos megalito šventyklos. Hal Saflynio požemis yra vienintelė pasaulyje priešistorės požeminė šventykla.

Malta – pasakiškai graži bei rami šalis. Atvykus čia, ypač iš Lietuvos, galima jausti įtampą dėl to, kad čia įtampos nėra. Keistas bei dviprasmiškas jausmas gali apimti.

Ką reikėtų žinoti apie Maltą? Čia būtinai reikia pirkti geriamąjį vandenį: gėrimui, gaminimui ir kt. Maltiečiai jo net negeria, nes vanduo yra labai chloruotas. Vandenį jie čia, saloje, patys valo. Taigi jeigu kada teks būti Maltoje, šio fakto geriau nepamiršti, nes kitaip visko gali nutikti – ir virškinimo sistema gali sustreikuoti, o per atostogas niekas juk to nenori. Viki ir kiti kelionių puslapiai gerai atsiliepia apie vėjus iš Afrikos, o tiksliau, iš Saharos. Na, išties čia dar reikia gerai pažiūrėti, ką tie vėjai atpučia. Dažnai iš Saharos jie atneša smėlį, rausvos spalvos, taip taip, tą patį Saharos dykumos smėlį. Taip pat gana dažnas reiškinys čia smėlio audros, tos pačios audros, kurios atkeliauja vėjo pagalba iš Saharos dykumos. Tiesa, Sahara nuo Maltos nutolusi kažkur apie 60 kilometrų. Taip pat reikia nepamiršti, kad kitoje pusėje yra Italija. Kai vėjas pučia iš jos pusės, iš Europos, čia  galima ir sušalti. Tad Malta yra labai įvairiapusė klimato, vėjų atžvilgiu. Ne visada internete aprašoma visa reali situacija apie tam tikrą šalį. Nors, kad čia šilta, yra tiesa, juk praktiškai – Afrika.

Žmonės čia labai nuoširdūs, draugiški ir visada padės. Jeigu esi turistas ir nerandi kelio iki norimo apžiūrėti objekto, galima drąsiai klausti pagalbos, ir dažnas maltietis ne tik parodys kelią, bet ir palydės, o jei reikia iki tos vietos pavažiuoti, tai arba parodys, kokiu autobusu ten nukakti, o jei turės mašiną, galima tikėtis, kad ir nuveš. Saugumo atžvilgiu nereikia baimintis būti Maltoje. Maltą per metus aplanko daugiau kaip milijonas turistų.

Naktinis gyvenimas Maltoje. Ši skiltis negali būti pamiršta, kadangi visada ir visiems bus įdomu, kur galima nueiti pavakaroti. Taigi visų klubų miestelis – Pacevilis. Čia yra kelios gatvės, kur išsidėstę naktiniai klubai, daug klubų: eiliniai, su Mtv pobūdžio muzika, striptizo, techno ir kt. sunkesnės muzikos klubai. Dažniausiai amžiaus cenzas – 17 metų. Ši vieta, Pacevilis, yra saugoma policijos, naktį daug patruliuojančių policininkų, jų mašinų galima pamatyti. Tiesa, klubai čia dirba kasdien ir kiekvieną dieną čia daug besilinksminančių žmonių. Nereikia pamiršti, kad ten, kur naktinis gyvenimas, bus ir girtų vaikinų iš įvairių šalių, kišenvagių ar net rimtų vagių, kurie tiesiog paims ir nuneš visą rankinę. Tad, einant čia linksmintis, patartina būti atsargiems ir neimti reikšmingų dokumentų ir didesnių pinigų sumų. Jeigu eina nepilnametis, žinoma, apsauga paprašys parodyti dokumentą.  ––euro()–eurųiojo.,eurų,: eurolaikomas„u eurusjau galima nusipirkti labaiu įvardyto vynoGeri restoranai, kavinės išsidėstę St.Julians, Sliema miestuose. Tai yra ta pati aktyvi vieta, kaip ir Pacevilyje. Restoranai dažniausiai turės staliukus lauke, su vaizdu į įlanką, jūrą. Prabangiausias restoranas vadinasi Baracuda, jame yra pietavę net Angelina Jolie ir Bradas Pitas, Tomas Kruzas ir kt. įžymybės. Kalbant apie įžymybes, pati Madona yra įsigijusi čia nekilnojamojo turto – Sliemoje. Tad Malta yra mėgstama ir įžymių žmonių. Paprastuose restoranuose, kavinėse pagrindinio patiekalo kainos prasidės nuo 8–9, o vyno – nuo 10 eurų. Maistas čia visada šviežias ir kokybiškas, porcijos labai didelės, kadangi maltiečiai yra pagarsėję tuo, jog mėgsta skaniai ir daug pavalgyti. Arčiau Maltos centro kavinėse kainos yra mažesnės. Tarkim, makaronai su jūros gėrybėmis kainuos nuo 4 eurų ir kokybė bei porcijos dydis nenukentės.

Maisto kainos prekybos centruose panašios kaip Lietuvoje, kai kas net pigiau. Vanduo, kurį čia būtina pirktis, kainuoja apie 2,5 euro (12 l), vištiena – apie 10 eurų už kilogramą, jūros gėrybės, pvz., karališkosios krevetės –  19 EUR/kg, vaisių kainos panašios kaip Lietuvoje, makaronai yra pigesni, nes importuoja iš Italijos, o visa kita labai panašu. Tiesa, stipresnis alkoholis nei alus yra pigesnis, alaus 0,5 l kaina bus apie 2 eurus. Tad nuomonę apie Maltos prekybos centrus susidaryti galima.

Drabužių kainos čia pigesnės nei Rytų Europoje. Maltoje išpardavimai (vis papildant prekių), gali vykti pora mėnesių.

Taigi „Kodėl Malta?‘‘ pasistengiau aprašyti, tikiuosi, susidarėte įspūdį ir atvyksite aplankyti šios ramios šalies su nuostabiais vaizdais, draugiškais žmonėmis ir puikiu klimatu. Be jokių netikėtumų, kaip, pvz., smėlio audros ar kad būtina pirktis vandenį.

Sati Juraitytė

Valeta, Malta

Autorės nuotr.

Panašūs straipsniai