Objektyvų testai. Renkamės kompaktišką ir galingą: Sigma 18-50 mm f/2,8 DC DN

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

Šis mažas ir didelio šviesos stiprumo  objektyvas, skirtas beveidrodiniams APS-C  fotoaparatams,  siūlo įspūdingą kokybę ir leidžia sutaupyti.

Šiandienos rinkoje  paplitus pilno kadro  beveidrodinėms fotoaparatams gamintojai  siūlo  jiems  daug  įvairios  optikos.

O  fotoaparatams   su APS-C jutikliais  šiandien  neturime didelio objektyvų pasirinkimo. Pasiūla – maža.

Surasti  pigesnį ir aukštos   kokybės  objektyvą  su APS-C  nėra taip lengva.

Vieta rinkoje

Objektyvas Sigma18-50 mm F2,8 DC DN

Štai kodėl rinkoje pasirodęs  Sigma18-50 mm F2,8 DC DN, vertas dėmesio, kad apie jį  pakalbėtume ir  išbandytume.

Kokioje rinkos  vietoje (segmente)  yra  Sigma 18-50 mm f/2,8 DC DN, Lietuvoje kainuojantis apie 448 eurus?

Norėdami  suprasti  šitokį pirkėjų smalsumą turėtume pasidairyti, kokios   kitų firmų  panašių objektyvų  pasiūla?

Štai Sony   16-55 mm f/ 2,8 G -kainuoja  apie 1050 eurų, Tamron  17-70mm f/2,8  Di III-A VC RXD kainuoja –760 eurų.

Abu  konkurentai  šiek tiek plačiau aprėpia vaizdą,  bet jie  yra atitinkamai  didesni ir sunkesni  ir  svarbu – dvigubai brangiau kainuoja.

Sigma 18-50 mm F2,8 DC DN, šį objektyvą gamina su  Fujifilm X  ir  E-  arba L  įtvarais/ bajonetais.

Ką gi?  Iš  fotoprekių parduotuvės  FOTO FOTO Vilniuje  paėmėme išbandymui objektyvą su  Fujifilm X  įtvaru, kurį įsukome į fotoaparatą Fujifilm X-T3.

Bandant objektyvą fotoaparato  markė neturi lemiamos reikšmės, bet  fotoaparatas  Fujifilm X -T3  puikiai pasitarnavo, atskleisdamas savo  ir testuojamo objektyvo savybes.

    Kodėl šis objektyvas yra pigesnis negu konkurentų?

Šiuo  atveju  Sigmos kompanija padarė vieną reikšmingą kompromisą,  šis objektyvas neturi optinio stabilizavimo ir tai leido sumažinti jo  kainą. Atsižvelgiant į tai, kad dauguma fotoaparatų turi su korpuse stabilizavimo sistemą, todėl objektyve nebūtina dubliuoti,  šis trūkumas ne toks aktualus. Kita vertus be stabilizavimo galima ir apsieiti  fotografuojant  padidinus jautrumą ISO. Svarbu, kad atsiskleistų ryškumo ir skiriamosios gebos savybė.      Paėmus į rankas  susidarė įspūdis, kad šis  objektyvas  neišvaizdus, mažas ir  lengvas, tarsi sukelia abejonių, kad vargu, ar ką gero iš jo išpeši…   Bet įspūdis buvo apgaulingas.Pirmiausia išbandėme  optikos  raišką  kadro centre ir kraštuose.  Tam reikalui   panaudojome audinį  su daugybe siūlų  detalių ir seną ,,Kiev” fotoaparatą su blizgiais paviršiais.

Testuodami objektyvo raišką išbandėme fotografuodami atvira  diafragma f/ 2,8. Ryškumo linijų skaičius  milimetre beveik nesiskiria kadro centre ir kraštuose. Tai rodo aukštos kokybės lęšių savybes. Lęšiai sudaro 13 elementų, 10 grupių, su 3 asferiniais elementais.

Bandėme fotografuoti atvira diafragma  naudojant  skirtingus apšvietimus.  Šviečiant iš šono ir prieblandoje abejais atvejais vaizdo  ryškumas  išgaunamas toks pat geras.   Fotografuojant atvira diafragma f/2,8, kai ryškumo zona  yra trumpa, pirmasis vaizdo planas išlieka labai ryškus,  kadro fonas maloniai suliejamas, nuplaunamas. Fone vaizdo kontūrai išplaukia į nežinią…  Suliejus foną sukuriamas  fotografijos efektas, leidžiantis mėgautis „bokeh“ išraiškomis. Fotografavimas kuriant šias sulietas sritis yra vienas iš patraukliausių efektų, kuriuos galime pasitelkti. Tai naudinga fotografijos savybė.  Dėl šių savybių  šį objektyvas suteikia kūrybinių galimybių  galima  sėkmingai naudoti portretinei fotografijai, kai svarbu sumažinti detalių kadre, siekti lakoniškumo.   Nepilno kadro Sigma18-50 mm F2,8 DC DN, ( pagal 35 mm  fotojuostos standartus -židinio nuotolis 27-75 mm ) . Sveria tik 290 gr.Mažiausias fokusavimo atstumas iki objekto  yra 12,1 cm, leidžia iš arti  fotografuoti  stambius planus.

Išvada

Sigma18-50 mm F2,8 DC DN be abejonės vienas patraukliausių kintamo židinio objektyvų, skirtų APS-C fotoaparatams.

Džiugina vaizdo kokybe ir įspūdingomis optinės savybėmis. Didelio šviesos stiprumo f/2,8, kompaktiškas. Ir gera  kaina už siūlomą kokybę. Tačiau tai susiję su tam tikrais kompromisais, ypač optinio stabilizavimo trūkumu. Nebent naudojate Sony A6500 ar A6600 , tai reiškia, kad turite fotografuoti trumpesniu išlaikymu 1/60 sek. ar 1/125 sek., kad išvengtumėte susiliejimo dėl drebėjimo, o tai savo ruožtu gali reikšti, kad jūsų ISO gali pakilti ir padidės vaizdo triukšmingumas.

Šis objektyvas  netgi gali būti patrauklus kai kuriems pilno  kadro fotoaparatų  naudotojams, nes tai yra lengvas pasirinkimas situacijose, kai nereikia  aukščiausios skiriamosios gebos.  Kalbant apie automatinį fokusavimą, Sigma18–50 mm F2,8 DC DN veikia taip pat gerai, ko mes tikimės iš šiuolaikinio objektyvo. Vaizdas greitai ir praktiškai be triukšmo sufokusuojamas. Kaip įprasta naudojant beveidrodines sistemas, aš pastebėjau, kad ryškumas nustatomas nuolat tiksliai, nepaisant to, kur kadre buvo objektas. Vienintelis įspėjimas, esant silpnam apšvietimui, jis gali sutrikti, kai fotoaparatas yra nustatytas naudoti mažiausią automatinio fokusavimo tašką. Perjunkite į „Flexible Spot“: M ir jis yra daug sėkmingesnis.JEI reikia nepaisyti automatinio fokusavimo, rankinis fokusavimas taip pat veikia gerai.   Šis objektyvas sudomins ir profesionalų fotografą, ir mėgėją. Dėl savo kompaktiškumo  ir  gerų savybių, nepakeičiamas kelionėse.  Tinka fotografuoti peizažus, gaminius reklamai, portretus.

Sigma18-50 mm F2,8 DC DN, Fotografavimo nustatymai:18 mm f /2,8, ISO 400

Sigma18-50 mm F2,8 DC DN. Fotografavimo nustatymai:18 mm f /2,8, ISO 400 (šoninis apšvietimas)

Sigma18-50 mm F2,8 DC DN.Fotografavimo nustatymai: 18 mm f /2,8, ISO 800

Sigma18-50 mm F2,8 DC DN.Fotografavimo nustatymai: 50 mm f /2,8, ISO 800

Sigma18-50 mm F2,8 DC DN. Fotografavimo nustatymai :50 mm f /2,8, ISO 800

Sigma18-50 mm F2,8 DC DN, 50 mm f 6.3 ISO 400

V. Juraičio nuotraukos

Panašūs straipsniai

 Lietuvos fotografijos šventė Paryžiuje

Lietuvos sezono Prancūzijoje proga, lapkričio 8 d. Prancūzijos nacionalinė biblioteka, bendradarbiaudama su Kauno fotografijos galerija, istoriniuose BnF Richelieu rūmuose Bibliothèque Nationale de