Fotografas Andrius Burba įgyvendino savo seną sumanymą ir nufotografavo kates iš apačios. Jis pats nesitikėjo, kad ši idėja taip patiks internautams ir taip greitai apskries visą pasaulį.
Šiandieniniame civilizuotame pasaulyje mažieji draugai, kartais ir didieji, jeigu omeny turėsi arklius, tampa ir kultūros dalimi. Jų vaizdai, vizualizavimas įsiveržia į mūsų erdvę įvairiomis formomis.
Andriaus Burbos kūryba – yra gyvas to patvirtinimas. Vokietijos leidykla išleido du A. Burbos fotoalbumus su gyvūnų fotografijomis ,,Underlook”.
2018 m. tarp „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų nominantų buvo atrinkta Andriaus Burbos fotografija „Juodas arklys iš apačios“. Konkurso komisija, į kurį atsiunčiama per 171 tūktst. fotografijų, sužavėjo autoriaus originalus žvilgsnis ir kūrybiškas sprendimas.
Andrius projektą „Underlook“pradėjo dar 2015 m., o į viešumą išleido 2016 m. Viskas prasidėjo nuo juokingos nuotraukos, kurioje iš apačios nufotografuota ant stiklinio stalo tupinti katė. Sugalvojo išbandyti šį žanrą studijoje su aukštos kokybės fotografijomis, vyras suprato, kad eksperimentą reikia tęsti.
Įgyvendinti šį kūrybinį sumanymą prireikė ir fotografo profesinių žinių, sumaniai valdyti studijinį apšvietimą, ir architekto, statybininko įgūdžių, erdvinio mąstymo.
Kai iškyla paminklas miesto erdvėje jo autoriai būna keletas, ne tik skulptorius.
Įgyvendinant projektą Andriui Burbai taip pat teko atsiskleisti keliuose vaidmenyse.Ir fotografo, ir architekto, ir statybininko.
Fotografo profesijos jis išmoko ne universitetuose, ne akademijose, kolegijose, o senuoju meistrystės keliu.
Tęsdamas XX a. pradžioje fotografo amato buvo mokomasi pas meistrus. Tokios meistrystės tradicijos, kokios gyvavo didmiesčiuose ir mažuose miesteliuose.
Pavyzdžiui tarpukario Marijampolėje, kur gimė ir augo Andrius, žymusis portretų fotografas Moisiejus Buhalteris išugdė visą plejadą aukštos kvalifikacijos fotografų.
Net negalvodamas apie senas užnemunės tradicijas vaikinas irgi nuėjo dirbti mokiniu- gizeliu į fotografijos studiją Vilniuje pas vieną geriausių reklamos ir žurnalų fotografą Tomo Kaunecką. Daug ko išmoko.
„Pusę metų dirbau sunkiai ir nemokamai,ir džiaugiausi, kad galiu būti šalia meistro, tai buvo daugiau nei įdomu, tai buvo tai, ko net neįsivaizdavau, tai buvo geresnė mokykla už universitetą.
Tada metams su puse išvykau į Angliją, grįžęs vėl įsidarbinau dviems metams pas Tomą. Šįkart – už minimumą. Man buvo ne piniguose esmė, o tai, ką galiu pasiimti iš mokytojo.
Keletą metų dirbdamas Tomo Kaunecko studijoje jis įgijo aukščiausią reklamos
fotografo kvalifikaciją: darbas su fotomodeliu, sudėtingo apšvietimo konfigūracjos, užsakovų idėjų įgyvendinimas.
Diena po dienos tai tampa rutina , ir norisi įgyvendinti savo idėjas.
Apie Andrių Burbą rašė pasaulinė spauda: „New York Post“, „The Daily Mail“, „The Telegraph“. Jo darbus vadina genialiais ir prognozuoja tarptautinę karjerą. Jaunas fotografas savo netikėtu eksperimentu – gyvūnų fotografijomis iš apačios – nesvajojo sudominti pasaulio. Juolab kad pradžioje visa tai atrodė tik linksmas žaidimas.
O dabar svarbu išsaugoti tą dėmesį ir toliau realizuoti sumanymus naujomis formomis ir idėjomis.
Savo internetinėje svetainėje ,,Underlook.org ” A. Burba publikuoja ne vieną projektą, kuriame atsiskleidžia dažnai nematoma dalykų pusė.
Andrius Burba. Underlook 1
Andrius Burba fotosesijos metu
Andrius Burba. Underlook 2
Statybos darbai ruošiantis fotosesijai
Andrius Burba. Underlook 2
Andrius Burba. Underlook 3
Andrius Burba. Underlook 4
Andrius Burba. Underlook 5
Andrius Burba. Underlook 6
Andrius Burba pristatant fotoprojektą
Andrius Burba. Underlook 7
Andrius Burba fotosesijos metu