Eugenijus nesigaili nemenkų lėšų skirtų fotoobjektyvams įsigyti. Profesionalūs makro ir teleobjektyvai (400-500 mm židinio nuotolio, kainuoja ne vieną tūkstantį ) jam reikalingi geram rezultatui pasiekti, nes vidutiniškas darbas jo netenkina. Nuoseklus darbas, kantrybė, meistriškumas subrandina savo vaisius: šiuo metu jis yra sukaupęs vieną įspūdingiausių paukščių fotografijų kolekcijų.Tuo galite įsitikinti apsilankę svetainėjewww.dantis.net/x3
Vieną dieną jis suprato, tiek daug laiko. Meilės ir pastangų paskirta paukščiams ir ornitologijai, bet – laikas skirtis.
Nebėra ką atrasti, ko ieškojau, tą atradau: sukiesi vis tuo pačiu ratu ir gaudai savo uodegą.
Netikėtai Eugenijų patraukė mūsų pasaulio mažųjų gyvenimas. Tai skruzdės tarakonai, blakės ir bitės. Mažųjų pasaulis tobulas. Menininkai ir mokslininkai išradėjai negali atsistebėti vabaliukų konstrukcijos harmonija ir funkcionalumu. Ir atrodo jau nereikia išradėjams ko nors atrasti viską sukūrė Aukščiausiasis.
Kartais nusistebime keistos aptakios konstrukcijos viršgarsiniu lėktuvu, nepasiekiamu radarams. O juk tai mažojo vabaliuko konstrukcija, perkelta į aviaciją. Voras Raganosis gali pakelti 60 kartų daugiau negu pats sveria…Kuris ekskavatorius tai padarytų?
Žengdamas į mažųjų pasaulį Eugenijus Kavaliauskas naudoja mikroskopus, specialiąją fotooptiką. Tokiu būdu gyvūnėlio vaizdą, padidina dešimtį ir šimtus kartų. Kalbant apie technines priemones svarbu pažymėti, kad makro fotografijoje labai sutrumpėja ryškumo zona iki kelių dalių mikronų.Todėl tenka fotografuoti, pavz. bitę sluoksniais ir po to kompiuterinio montavimo būdu sujungti.Montažas susideda iki šimto ir daugiau dėmenų.
Tai kruopštus kūrybinis darbas, kur Eugenijaus rezultatus aukštai vertina šios srities ekspertai entomologai Europoje – vokietis prof. A. Šachanas, belgas Andre de Kaselis ir kt.
Kalbant apie Eugenijaus paukščių fotografijas, čia matome unikalią kolekciją. Matome retus ir mums beveik nepažįstamus Lietuvos paukščius čiurlį, tulžį, erelį žuvininką ir kitus.Praturtinti šią fotografijų kolekciją darosi vis sunkiau, kelia grėsmę beatodairiškai kertami Lietuvos miškai (nors miškininkai antrina, kasmet iškertamas leistinas plotų procentas). Dėl ,,kalvų kelmuotų“ kai kurių rūšių paukščių išliko tik vienetai.
Eugenijus prisiminė tulžio fotosesiją Jūros upėje Tauragės miesto ribose. Užduotis labai paprasta.
Gražus rugpjūčio rytas . Pirmai žvalgybinei išvykai, kaip darau visuomet, pasiėmiau tik žiūronus., sako Eugenijus. Tulžio balsas ganėtinai stiprus ir iškart išsiskiria iš visų kitų ryto paukštelių, kurie sukiojasi aplink.
Pastebėjau, kad jis užsuka į seniai pamėgtas vietas medžioklei, ramiuose užutekiuose. Pamatęs grobį jis neria į vandenį ir jau tada, kaip pasiseks, nes ne visuomet jam tai sekasi, kadangi nerdamas jis užsimerkia, todėl grobį gaudo aklai…
… Eugenijaus Kavaliausko ,,mažųjų pasaulis” toks pat didelis begalinis kaip kosmosas. Žvelgiant į Eugenijaus fotografijas mes pamatome tiek daug harmonijos, simetriškumo, įdomių junginių, konstrukcijų.
Iš pirmo žvilgsnio jie tarakonai ir vazdžiai bjaurūs, nepriimtini akiai. Tačiau ilgainiui žvilgsnis priima naujovę, nes tai, galbūt mūsų ateities automobilių, visureigių dizainas. Tai nauja nepažinta mūsų akiai estetika.
Valentinas Juraitis
Eilutės iš biografijos
Eugenijus Kavaliauskas – vedęs, du suaugę vaikai. Gimęs, augęs, gyvena, dirba Tauragės mieste.
,,Žalingi įpročiai” – fotografija. Lietuvos neoficialaus klubo „Birdpix.Lt”, www.dantis.net/x3 narys, vienas steigėjų.
Tauragės fotografų klubo „Photojūra” narys. Fotografuoja nuo vaikystės.
Susižavėjimas fotografija ir paukščiais atėjo 2003 metais. Užsidegus šiam pomėgiui netrukus kelias suveda su žymiausiu Lietuvos ornitologu Vytautu Jusiu (Ventės rago ornitologinės stoties vadovas).
2010m. Maskvoje, tarptautiniame kasmetiniame ir didžiausiame laukinės gamtos fotografijos
konkurse „Auksinis vėžlys” apdovanojimas už geriausią paukščio portretą.
2012. Pasauliniame konkurse „HBW World Bird Photo Contest” griežlės fotografija patenka tarp dešimties geriausių pasaulio paukščių fotografų darbų.
2008 m, 2010m.,2011m., 2013m. Lietuvos spaudos fotografų konkurse auksinio kadro apdovanojimai nominacijoje „Gamtos apsauga” .
2012m. Pasaulinėje parodoje EXPO 2012 Yeosu Korea Eugenijus Kavaliauskas
Lietuvos sparnuočių fotografijomis pristatė Lietuvos gamtą.
Eugenijus Kavaliauskas. Mažųjų pasaulis 003
Eugenijus Kavaliauskas. Mažųjų pasaulis 004
Eugenijus Kavaliauskas. Mažųjų pasaulis 005
Eugenijus Kavaliauskas. Mažųjų pasaulis 006
Eugenijus Kavaliauskas. Mažųjų pasaulis 007
Eugenijus Kavaliauskas. Mažųjų pasaulis 008
Eugenijus Kavaliauskas. Mažųjų pasaulis 009