Kelionės. Žmonės gatvėje

MazojiLietuva.lt

Renginiai, susitikimai, asmenybės, istorija.
Facebook
LinkedIn
El.paštas
Spausdinti

Kristina Jasudaitė : Fotografija-tai mano sielą atliepianti veikla, padedanti pajausti akimirkos grožį ir būti tik „čia ir dabar“. Keliaudama aplink pasaulį ir nuolat keisdama erdves, stebiu kiekvienos vietos išskirtinumą.Iš anksto neplanuoju kadro, tiesiog paspaudžiu mygtuką, kai jaučiu, kad kažkasįvyksta . Kartais tai būna tiesiog sėkmė ir greitis. Leisdamasi į kelionę pagalvoju, kokie objektyvai būtų reikalingi. Jei patenku į siauras senamiesčio gatveles, kaip Maroko Fes mieste, su savimi nešuosi tik platesnio kampo objektyvą (anksčiau fotografuodavau su Canon 40 D 17-70 mm 2.8 Sigmos objektyvu, dabar naudoju Canon 5D Mark II  35 mm f2 Canon objektyvą), o jei yra daug erdvės ir noriu nematomai užfiksuoti žmones, išsitraukiu savo 70-200 mm 2.8 objektyvą, tik tiek, kad jį pamatę žmonės, mažuose miesteliuose susikausto, tokiu atveju fotografuoju 50 mm (1.4).
Savo įspūdžiais ir nuotraukomis dalinuosi ir savo fotografiniame dienraštyje (bloge) www.gyvenimasgrazus.lt. Taip pat esu surengusi ne vieną fotografijos parodą. Pirmąsias  padėjo surengti kelionių agentūra „AAA Wrislit“, kurioje dirbau, verslo ir prekybos centre „Europa“. Taip pat esu surengusi keletą parodų ir savo gimtajame mieste Šiauliuose, parodos „Meilės Ženklai“ ir „Motinos ir vaiko ryšys“.

Aistringas tango tipiškoje Caminito gatvėje, Buenos Airės „La Boca“
Argentinoje mane labiausiai sužavėjo tango. Patiems argentiniečiams tango-tai jausmų išraiška, tai bendravimas be žodžių, ryšys tarp vyro ir moters. Labai svarbi vyro rolė tango šokyje, vyras veda, o moteris turi sekti jo vedimą. Buenos Aires gausu tango mokyklų, šou, vakarinių pasirodymų. Viena populiariausių turistinių gatvių Buenos Airės-tai Caminito, La Boca rajone, kur tango šokėjų pasirodymai vilioja turistus užsukti į restoranus. Nuotraukoje šokanti pora tai profesionalūs šokėjai ir aktoriai, jiems akomponuoja tango daininkė ir muzikantai. Šokėjai šoka nepaprastai aistringai, lyg ką tik įsimylėję, net virpuliukai eina per kūną. Neprieštarauja, kad juos fotografuoju, o po to net pasiūlo pačiai nusifotografuoti. Tango šokėjas stipriai paima mane į glėbį ir nuotraukoms profesionaliai padaro 3-4 tango pozas, kantriai jas kartoja, jei nesigauna, po to paprašo už šią paslaugą 10 eur. Nors ir turistinis malonumas, bet vis tiek lieka fotografinis prisiminimas ir tango žavesys.

2.3.4.5.fotografijos visos iš FES medinos, Marokas .“Marokiečiai nepaprastai bendraujantys, socialūs, tuo pačiu labai atviri,  karštakošiai, nebijo atvirai reikšti savo emocijų. Jei juokiasi-tai garsiai, jei pyksta-tai net žiežirbos laksto, jei verkia-tai iš visos širdies. Čia nėra veidmainiavimo, visi tikri.
Jei perki kokį daiktą Maroke, visi derasi. Jei pamato, kad esi turistas, kainą užkelia dešimt kartų, net ir būnant marokiečiu tave gali „apgauti“. Reikia būti labai „kietam“, derėtis ir iš karto kainą sakyti padalinus iš dvejų ir trijų kartų. O jei deriesi iki paskutiniųjų ir pardavėjas pasako galutinę kainą, vienas iš triukų yra nusisukti ir išeiti. Jei tave pasiveja pardavėjas, kaina dar nebuvo pati geriausia, o jei ne-tai iš tiesų  pasakė teisingą kainą“.

Fes medina (senamiestis)-tai viena didžiausių medinų islamiškajame pasaulyje. Būdama čia jaučiuosi lyg nusikeliu į kitą laikmetį, prieš tūkstantmetį. Čia vienintelis transportas tai asilai, arkliai, kuriais gabenamos prekės. Medina susideda iš 9000 gatvelių, net ir būnant vietiniu čia taip lengva pasiklysti. O kiek įspūdžių pojūčiams!!! Keliaujant po medinos gatves uoslę užplūsta rožių žiedlapių, šviežių mėtų, spaudžiamų apelsinų sulčių, kepamų riešutų ir prieskonių kvapas. Jis susimaišo su šviežios mėsos, asiliukų, arklių, odos dažyklų aštriais kvapais ir visiškai susuka galvą.

Ausis pasiekia gausybė garsų: maldos šauksmai , asiliuko varovo prašymas praleisti jį siaura medinos gatvele su kokakolos dėžėmis, gnawa (afrikietiška muzika) ir dykumų muzikos melodijos, vietinių prekeivių pasisveikinimai; Maroko arabų kalboje žodis labas sutampa su lietuviškuoju), dūzgiantys dirbančių amatininkų plaktukai, vaikų, grįžtančių iš mokyklos, klegesys…

Stebina apsikabinantys ir besibučiuojantys vyrai (tokia Rytų kraštų tradicija), su pirkiniais skubančios Maroko moterys, grožį paslaptingai gaubiančios skaromis, garsiai besiderantys prekeiviai, arklių ar asiliukų traukiami vežimai su prekėmis, iš vietinės kepyklos duoną ir kepinius ant galvos nešantys vaikai.

Kristinos Jasudaitės 

tekstas ir fotografijos

Panašūs straipsniai

Aleksandras Ostašenkovas: Neįvardytas laikas

  2024 m. vasario 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo paroda „Neįvardyto laiko